Jedną z najbardziej popularnych form pobożności maryjnej stanowi szkaplerz, o czym warto wspomnieć w dniu, kiedy Kościół czci Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
Chłopak czy dziewczyna wstępując do zakonu nie może zrezygnować z wejścia w dom. A być cząstką domu – to pierwotne prawo człowieka i zew natury.
Tam, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, jest ono, paradoksalnie, niezwykle żywotne.
Wyszukując informacje w przeglądarkach, czy też odbierając je w naszych kanałach na różnych platformach i aplikacjach, zazwyczaj nie jesteśmy świadomi filtrów, wpływających na wyniki.
Przez Francję przetoczyła się największa od osiemnastu lat fala zamieszek. Przyczyny niepokojów pozostają te same co wcześniej – panujące na przedmieściach poczucie frustracji z powodu społecznego wykluczenia.
O straconych i ciągle możliwych szansach na ocalenie Francji mówi francuski dziennikarz Olivier Bault.
O przyczynach gniewu francuskiej ulicy mówi Bernard Margueritte, wieloletni korespondent prasy francuskiej w Polsce.
W wyborach prezydenckich w 2024 roku w USA w szranki najpewniej ponownie staną Joe Biden i Donald Trump. W co wierzą dwaj najpoważniejsi kandydaci startujący w wyścigu do Białego Domu?
Wiara i wierność były dla niego największymi wartościami. Czas poznać wybitnego unitę, ks. Grzegorza Micewicza, który pozostawił po sobie niezwykłe pamiętniki.
Ks. dr Józef Gawor kierował „Gościem Niedzielnym” z przerwami przez blisko 18 lat. Represjonowany przez Niemców i komunistów, był wzorem prawości i cywilnej odwagi. Miał niemały talent literacki, chociaż w czasach, kiedy przyszło mu kierować tygodnikiem, nie mógł go w pełni rozwinąć.