Podczas Światowych Dni Młodzieży w TVP3 Kraków emitowany będzie specjalny, 17-godzinny program.
W katedrze radomskiej o 19.00 rozpoczęła się liturgia pogrzebowa śp. abp. Zygmunta Zimowskiego.
Generał Akin Ozturk nie przyznał się do odegrania roli w nieudanym puczu wojskowym w Turcji, w którego wyniku w weekend próbowano obalić rząd - powiadomiło w poniedziałek dwóch prywatnych nadawców, zaprzeczając doniesieniom mediów państwowych.
Od rana do Częstochowy przybywają różne grupy, które właśnie tutaj rozpoczynają swoją pielgrzymkę po Polsce.
Były dowódca tureckich sił powietrznych generał Akin Ozturk przyznał się prokuraturze do zaplanowania zamachu stanu w Turcji, którego próbę podjęto w ostatni weekend - poinformowała w poniedziałek państwowa agencja prasowa Anatolia.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w poniedziałek prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana do przestrzegania praworządności i ostrzegła, że kara śmierci jest nie do pogodzenia z członkostwem w Unii Europejskiej.
Nowy szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson zapewnił, że prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii będą respektowane; w rozmowie z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim podkreślił również, że chce, by Polacy pozostali na Wyspach.
Papież Franciszek zadzwonił do burmistrza Nicei Christiana Estrosiego. Wyraził ból z powodu zamachu terrorystycznego, który zranił to miasto, i spytał, czy w jakiś konkretny sposób może pomóc jego mieszkańcom.
Przed Sądem Okręgowym w Krakowierozpoczął się 18 lipca proces cywilny przeciwko producentom niemieckiego serialu telewizyjnego "Nasze matki, nasi ojcowie". Byli żołnierze Armii Krajowej domagają się przeprosin za zniesławiające ich zdaniem fragmenty filmu.
Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej desygnowało na stanowisko prezesa tej instytucji dr. Jarosława Szarka, 53-letniego historyka z Krakowa.