Skierniewiccy wolontariusze ŚDM, słysząc o trzęsieniu ziemi we Włoszech i chcąc okazać swoją przyjaźń i solidarność z włoską młodzieżą, chwycili za różańce.
Co najmniej 120 osób zginęło w trzęsieniu ziemi, które w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy - poinformował włoski premier Matteo Renzi, zastrzegając, że nie jest to ostateczny bilans. 368 osób jest rannych. Wielu mieszkańców uważa się za zaginionych.
Podczas wizyty w Kijowie z okazji 25. rocznicy niepodległej Ukrainy prezydent Andrzej Duda przekazał biskupowi Witalijowi Skomarowskiemu, administratorowi apostolskiemu diecezji kijowsko-żytomierskiej, krzyż pamięci Polaków zamordowanych na ziemiach ukraińskich.
Produkcji i stosowaniu broni masowego rażenia Stolica Apostolska wciąż się zdecydowanie sprzeciwia.
39-letni japoński rolnik, który grał w Pokemon Go podczas prowadzenia samochodu w mieście Tokushima na wyspie Sikoku, potrącił dwie kobiety. Jedna z nich zginęła - poinformowała w środę policja. Jest to pierwsza w Japonii ofiara śmiertelna polowania na Pokemony.
W czasie audiencji ogólnej wspomniał Franciszek także obchodzoną na Ukrainie rocznicę niepodległości. Przy tej okazji zaapelował o rozwiązanie konfliktu na wschodzie kraju.
Caritas Polska w odpowiedzi na apel papieża Franciszka oraz włoskiej Caritas prowadzi zbiórkę środków dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w środkowych Włoszech ubiegłej nocy .
Ze strony muzułmanów potrzebne są konkretne działania przekuwające te deklaracje w czyn - mówi ks. Samir Khalil Samir SJ.
W drugiej dekadzie września katolicy w Petersburgu uczczą 1050-lecie Chrztu Polski.
Względy materialne nie mogą być przyczyną odebrania dziecka, jeśli jest ono otoczone miłością i opieką - podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując decyzję oddania polskiej matce noworodka, odebranego przez niemiecki urząd do spraw młodzieży.