Pokochaj Biblię

Dobiega końca termin przyjmowania zgłoszeń do XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jeszcze tylko do 6 marca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać chęć udziału w biblijnych zmaganiach. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym bez egzaminów wstępnych na kilku kierunkach w renomowanych uczelniach wyższych w Polsce.

Na zwycięzców czekają również inne atrakcyjne nagrody: pielgrzymka do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna oraz ciekawe pozycje książkowe i cenne upominki.
Tegoroczny zakres merytoryczny obejmuje Księgę Izajasza, Ewangelię wg Świętego Łukasza oraz Dzieje Apostolskie wraz z przypisami, wstępami i słowniczkiem.

Konkurs Wiedzy Biblijnej przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Za przeprowadzenie pierwszego z nich odpowiadają katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora. Pytania na każdym etapie Konkursu, przygotowuje specjalnie powołany zespół biblistów, m.in. z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, któremu przewodniczy ks. prof. Mirosław Wróbel.

Decyzję o starcie w Konkursie należy podjąć do 6 marca 2012. Zgłoszenia szkół przyjmowane są drogą on-line, poprzez oficjalną stronę internetową Konkursu: www.okwb.pl, w zakładce zgłoszenie. Pierwszy etap odbędzie się 27 marca 2012, w każdej ze zgłoszonych placówek. Już 1400 szkół ponadgminazjalnych włączyło się w to „biblijne dzieło”.

Honorowy patronat nad XVI Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej sprawuje ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a na szczeblu diecezji niemal wszyscy ordynariusze Kościołów lokalnych. W ubiegłorocznej edycji, do biblijnych zmagań przystąpiło ok. 30 tys. młodych.

Organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” podkreślają, że nie jest to zwykły Konkurs, a to dlatego, że dotyczy Bożego Słowa. Głównym jego celem jest zachęta młodych do sięgania po Pismo Święte. Obok rywalizacji konkursowej, uczniom proponuje się dodatkowo bezpłatne warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Biblia jest rzeczywistą Księgą Życia.
Fundatorami głównych nagród w finale tegorocznej edycji, są: Fundacja Komisariat Ziemi Świętej, Firma Inco - Veritas S.A., Edycja św. Pawła, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Więcej o Konkursie można dowiedzieć się, odwiedzając stronę: www.okwb.pl, a także śledząc przekazy oficjalnych partnerów medialnych: Katolickiej Agencji Informacyjnej, Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Przewodnika Katolickiego, miesięczników: List i Biblia krok po kroku, Rycerz Młodych i Rycerz Niepokalanej, rozgłośni: Jasna Góra, Radio Maryja i Niepokalanów, Telewizji Trwam oraz serwisów internetowych: Opoka.pl, Wiara.pl i Katolik.pl.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gut
  02.03.2012 13:29

  Piękna sprawa!!!

    Obecny Papież piszę,  że nie tylko karty Pisma św. które mówią o życiu Pierwszych chrzescijan są listem Duch Świętego do nas ale Samo Życie Pierwszych Chrześcijan jest ŻywyM Listem Ducha Świętego do nas, ktore poznajemy przecież na kartach tegoż Pisma św., m.in także.

 • Pawel z Tarsu.
  02.03.2012 15:29
  Najwyrazniej idee reformacji docieraja powoli do Kosciol rzymskiego.Napisane jest-Nie samym chlebem zyje czlowiek...zatem karmienie sie Slowem Bozym powinno byc codzienna praktyka. Inicjatywa godna pochwaly. Brawo Civitas Christiana!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Środa
  noc
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  18°C Środa
  wieczór
  wiecej »