Co piąty ksiądz i zakonnik we Włoszech ma swój profil na Facebooku. Korzysta z niego stale także 60 procent seminarzystów - tak wynika z sondażu, przeprowadzonego między innymi z inicjatywy katolickiego uniwersytetu w Mediolanie.
W analizach tych rezultatów zwrócono uwagę na to , że panująca we Włoszech moda na Facebooka ogarnęła także przedstawicieli duchowieństwa. Odnotowano wręcz, że odsetek użytkowników tego portalu społecznościowego wśród księży należy uznać za wysoki w porównaniu z innymi obywatelami.
Wielu księżom Facebook służy nie tylko do utrzymywania kontaktów z innymi kapłanami, ale również z parafianami, co zmienia również pola ich posługi duszpasterskiej oraz aktywności wiernych. Dowodem tego są także inne ogłoszone dane, z których wynika, że we Włoszech działa 15 tysięcy katolickich stron internetowych.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.