Papież o papieżu

Benedykt XVI przypomniał w poniedziałek o przypadającej tego dnia siódmej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Papież mówił o odejściu swego poprzednika podczas spotkania z pielgrzymami z Madrytu, gdzie odbyły się w zeszłym roku Światowe Dni Młodzieży.

"Dzisiaj wspominamy odejście Jana Pawła II do nieba" - powiedział Benedykt XVI podczas spotkania w Watykanie z pięcioma tysiącami młodych Hiszpanów. Podkreślił, że polski papież dał "energiczny impuls inicjatywie duszpasterskiej", jaką były Światowe Dni Młodzieży.

O Janie Pawle II jako "wielkim pomysłodawcy i promotorze" Dni Młodzieży mówił też rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi na konferencji prasowej na temat następnego zlotu młodych katolików, który odbędzie się w przyszłym roku w Rio de Janeiro.

Uczestniczący w konferencji przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich kardynał Stanisław Ryłko, który 2 kwietnia 2005 roku żegnał umierającego papieża, powiedział w poniedziałek: "Pamiętamy, ilu młodych ludzi towarzyszyło Janowi Pawłowi II w dramatycznych dniach siedem lat temu". W ten sposób nawiązał do czuwań, jakie trwały na Placu świętego Piotra w dniach agonii papieża.

"Rocznica śmierci skłania do refleksji nad tym wielkim darem, jaki zostawił nam papież Jan Paweł II, darem Światowych Dni Młodzieży, który natychmiast przejął nowy papież" - zauważył kardynał Ryłko.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »