Sceptycyzm prysnął

Mój sceptycyzm co do tej książki prysnął - powiedział na konferencji prasowej dotyczącej najnowszej publikacji o świętej Faustynie bp Jan Zając, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

Na początku był tak duży, że książka Ewy Czaczkowskiej "Siostra Faustyna - biografia świętej" na jego prośbę została oddana do cenzury. 14 lutego 2012 roku otrzymała Imprimatur, podpisane przez kard. Stanisława Dziwisza, a na dzisiejszej konferencji jej autorce - jako popularyzatorce Bożego Miłosierdzia - zaproponowano członkostwo zwyczajne Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia.

Akademia Bożego Miłosierdzia jest owocem II Kongresu Bożego Miłosierdzia, jaki odbył się w ubiegłym roku w Krakowie i została utworzona przez metropolitę krakowskiego 8 grudnia 2011 roku. Jest to instytucja nie tyle dydaktyczna, co badawcza, a jej celem jest zgłębianie doktryny i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

W konferencji wzięli udział - oprócz autorki - kard. Stanisław Dziwisz, wspomniany już bp Jan Zając oraz ks. prof. Jan Machniak, rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia (i zarazem cenzor książki). Podkreślali wielokrotnie zdanie Jana Pawłą II, że orędzie Bożego Miłosierdzia jest darem Bożym dla naszych czasów. A dlaczego ta książka?

Głosi Orędzie Bożego MIłosierdzia prostym, reporterskim językiem (bp Jan Zając). Pokazuje, że każdy jest powołany do spotkania z Bogiem i może Go spotkać także w świecie pełnym konfliktów i nieporozumień. Pokazuje jak Boże plany wpisane są w dotknięte słabością ludzkie serca (kard. Stanisław Dziwisz). Można w niej zobaczyć, jakie są losy charyzmatyka w Kościele i jak działa Bóg, pisząc prosto w krzywych ścieżkach naszego życia, prowadząc człowieka, także przez trudności które pojawiają się na jego drodze (ks. prof. Jan Machniak).

Autorka śledzi losy świętej Faustyny od dzieciństwa. Wśród wielu problemów i głębokiej biedy najpierw dziecko, a potem młoda dziewczyna doświadcza Bożej łaski. Jej życie nie jest pasmem beztroski. Orędzie, które jej przekazał Jezus, napotyka na trudności, także w Kościele. Jakie? Kto był ich przyczyną? Dlaczego poszczególni ludzie postępowali tak, a nie inaczej i w jaki sposób - dzięki takim decyzjom - orędzie Bożego Miłosierdzia zostało oczyszczone z ludzkich spojrzeń, by mogło rozbłysnąć, gdy na Stolicy Piotrowej zasiadł Jan Paweł II.

Być może rozbłyśnie jeszcze mocniej, jeśli papież przychyli się do skierowanej do niego prośby o uznanie świętej Faustyny za doktora Kościoła. Na razie możemy przeczytać jej biografię. Zachęcam!

Przeczytaj także wiadomość:


Ewa Czaczkowska: "Siostra Faustyna - biografia świętej". Wydawnictwo Znak. Premiera książki już jutro.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  04.04.2012 16:06
  Dzięki św. Faustynie się nawróciłem, dokładniej dzięki jej świadectwu o Mszy św.:
  "Wielka tajemnica dokonuje się w czasie Mszy św. Z jaką pobożnością powinniśmy słuchać i brać udział w tej śmierci Jezusa. Poznamy kiedyś, co Bóg czyni dla nas w każdej Mszy św. i jaki w niej dla nas gotuje dar. Jego Boska miłość, tylko na taki dar zdobyć się mogła."
  Z "Dzienniczka" św. Faustyny (Dz 913-914)
 • Mac
  04.04.2012 22:48
  Czy pani redaktor Czaczkowska nie mogła wydać tej książki w jakimś wydawnictwie katolickim? Znak to dość podejrzane przedsięwzięcie.
 • Piotr Adamczyk
  05.04.2012 09:58
  Jan Paweł II też publikował w tym "podejrzanym przedsięwzięciu".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »