Czterdzieści relikwiarzy z relikwiami św. siostry Faustyny, niesionych przez siostry Matki Bożej Miłosierdzia, przemierzyło lednickie sektory. Młodzież miała możliwość ucałować relikwie świętej.
Spotkanie na polach lednickich rozpoczęło się oficjalnie o godzinie 17.00 procesjami z relikwiami św. Wojciecha i św. siostry Faustyny. Początek obwieścił tradycyjnie wystrzał z armaty i lednicki dzwon. Wcześniej wybrzmiała dobrze znana uczestnikom Lednicy pieśń o orłach, której tekst napisał kard. Stefan Wyszyński. W pierwszej procesji, która w strugach deszczu przeszła Drogą III Tysiąclecia niesiono tradycyjnie wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej oraz srebrną trumienkę z relikwiami św. Wojciecha.
Z młodymi przywitał się abp Stanisław Gądecki oraz prowincjał zakonu dominikanów. Bramy Ryby po strzale Bartosza Bosackiego bronił prezydent Poznania Ryszard Grobelny, co – jak tłumaczył o. Góra – miało symbolizować, że wartości trzeba bronić. Słowa powitania i pozdrowień do młodych skierowali także prymas Polski abp Józef Kowalczyk i abp Szczepan Wesoły z Rzymu.
W drugiej procesji, która dla odmiany ruszyła ku Bramie Rybie w promieniach słońca niesiono ogromny wizerunek św. siostry Faustyny oraz czterdzieści relikwiarzy, które później zostały zaniesione przez siostry Matki Bożej Miłosierdzia – w sposób szczególny widoczne pod Bramą Rybą – do uczestników zgromadzonych w sektorach. Relikwie św. s. Faustyny zostały także przekazane młodzieży lednickiej.
„Jak dobrze, że tu przybyliście, jak dobrze, że pozwoliliście się znaleźć miłości, która za sprawą św. siostry Faustyny przypomniała o swoim drugim imieniu miłosierdziu” – mówiła matka generalna macierzystego zgromadzenia św. Faustyny Kowalskiej.
Prosiła również, by młodzież przyjęła św. Faustynę i pozwoliła się jej prowadzić. „Ona pomoże wam odnaleźć w waszym życiu sens. Ona poprowadzi was do miłości, ona miłość do was poprowadzi i pozwoli znaleźć was miłości” – mówiła zakonnica.
Wcześniej młodzież zgromadzona na Polach Lednickich poznała postać i drogę życia św. siostry Faustyny, o której opowiadały siostry ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Matki Bożej z Łagiewinik. Pod Bramę Rybę została także oficjalnie wniesiona zakonna obrączka świętej, która po raz pierwszy opuściła klasztorne mury.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.