Świadek, nie uzdrowicielka

Myrna Nazzour – syryjska mistyczka i stygmatyczka - odwiedzi w przyszłym tygodniu Polskę. W czasie modlitw o uzdrowienie z jej udziałem dokonują się często cudowne uleczenia z różnych chorób. W związku z jej przyjazdem do naszego kraju niektóre media robią niezdrową sensację.

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wystosował ks. dr Andrzej Panasiuk, proboszcz parafii św. Jana w Mogilnie, gdzie 14 i 15 lipca będzie gościć mistyczka. „Myrny Nazzour nie należy traktować jako uzdrowicielki, lecz świadka wiary. W spotkaniach ruchów charyzmatycznych często odbywają się modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie i nie dziwi nas, katolików, jeżeli Jezus Chrystus tych modlitw wysłuchuje. Zapowiedział to w Ewangelii” - wyjaśnia duchowny. W opublikowanym na stronie internetowej parafii oświadczeniu podkreśla, że nie można wzbudzać emocji u ludzi “udręczonych chorobami ciała lub ducha”, że otrzymają pomoc za sprawą mocy człowieka. “Kościół zawsze odcinał się od fałszywych proroków. Nie obiecujemy więc nikomu „seansu cudów”, lecz zapraszamy do słuchania Słowa Bożego, świadectw wiary i do modlitwy wspólnotowej i osobistej. Stwarzamy okazję do Sakramentu Pojednania i przeżywania Komunii z Bogiem w Eucharystii” – czytamy w oświadczeniu ks. Panasiuka.

Spotkanie z Myrną Nazzour w diecezji gnieźnieńskiej jest jednym z punktów bogatego programu Dni Benedyktyńskich, które są organizowane w Mogilnie. Tegoroczne wydarzenia będą przebiegały pod hasłem „Porta fidei”, co tutejszy proboszcz tłumaczy jako „wyraz jedności z namiestnikiem Chrystusa i refleksję nad osobistym doświadczeniem łaski wiary” gdyż taki tytuł nosi list apostolski, którym Benedykt XVI ogłosił Rok Wiary, który rozpocznie się w październiku. „Dlatego zapraszamy ludzi, którzy gotowi są o wierze katolickiej świadczyć i objawiać innym osobiste doświadczenie Osoby Jezusa Chrystusa żyjącego w Kościele. Ta intencja przyświecała zaproszeniu do naszej wspólnoty Myrny Nazzaur, która doświadczywszy mocy Boga pokornie daje świadectwo przed ludźmi o działaniu Jego Miłości” – wyjaśnia ks. Panasiuk.

Myrna Nazzuor, znana współczesna mistyczka i stygmatyczka z Syrii, weźmie udział w dorocznej konferencji, organizowanej przez Stowarzyszenie Wspólnota Katolików Charyzmatycy. Więcej informacji na temat tego spotkania można znaleźć na stronie www.charyzmatycy.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
19°C Poniedziałek
noc
15°C Poniedziałek
rano
21°C Poniedziałek
dzień
22°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »