Sprzeciw wobec barbarzyńskiego procederu sterylizowania kobiet z wirusem HIV, wyrazili jednogłośnie przedstawiciele wspólnot religijnych Kenii. 'To pogwałcenie prawa kobiet" podkreślają.
Problem dotyczy głównie kobiet z biednych obszarów wiejskich oraz przedmieści, które są nakłaniane do tego przez pracowników służby zdrowia. Niektóre "zabiegi" dokonywane są nawet bez wiedzy kobiety, np. podczas odbierania przez lekarza porodu za pomocą cesarskiego cięcia.
"To odczłowieczające, nielegalne i bezbożne" podkreśla biskup Ewangelickiego Kościoła Kenii, Patrick Mungai. Anglikański arcybiskup Benjamin Nzimbi, wyraził z kolei smutek, że "w czasach, gdy nauka poczyniła tak wielki postęp (...) ktoś może bez wahania sterylizować kobietę, ponieważ ma HIV". Proceder został potępiony również przez przedstawiciela strony muzułmańskiej, szejka Abdullatif Abdulkarim, gdyż jest "odbieraniem prawa nadanego przez Boga, do poczęcia i noszenia dziecka".
Liderzy religijni przypominają, że nowa kenijska konstytucja (podpisana w 2010 r.) zabrania nakłaniania do sterylizacji.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.