Sobór Watykański II, którego pięćdziesiątą rocznicę otwarcia uroczyście celebrowano 11 października, był "katalizatorem" wzrostu Kościoła w Afryce, ocenia bp Matthew Hassan Kukah, z Sokoto w północno-zachodniej części Nigerii.
Hierarcha przypomina, że 10 procent z ponad 2 tys. Ojców Soborowych pochodziło z Afryki, Wśród owoców Soboru dla Kościoła w Afryce, biskup Kukah wymienia m.in. wzrost liczby duchowieństwa lokalnego, tłumaczenia Biblii na języki lokalne, dialog ekumeniczny i międzyreligijny, zaangażowanie wiernych świeckich w życie Kościoła, które "ubogaciło Kościół w każdym aspekcie".
Zdaniem nigeryjskiego biskupa najbardziej "zdumiewająca" jest żywotność grup kobiecych. W większości rejonów Afryki, kobiety pozostają najbardziej silną grupą ożywiającą Kościół. "Ceremonie takie jak święcenia, czy związane z innymi publicznymi funkcjami nie byłyby takie same bez kobiet" podkreśla hierarcha. W opinii biskupa dzięki przemianom posoborowym kobiety oraz młodzi mają teraz w Kościele "swój głos, a ich witalizm jest źródłem wzbogacenia" Kościoła.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.