TV Puls: silna, katolicka i rodzinna

Umocnienie pozycji medialnej i finansowej TV Puls oraz rozwijanie silnej telewizji katolickiej i rodzinnej – to najważniejsze plany nowego prezesa zarządu Telewizji Familijnej S.A. o. Jacka Suhaka. Franciszkanin został wybrany na to stanowisko 3 września przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Zastąpił dotychczasowego prezesa Waldemara Gaspera, który został przewodniczącym Rady Nadzorczej t

Umocnienie pozycji medialnej i finansowej TV Puls oraz rozwijanie silnej telewizji katolickiej i rodzinnej – to najważniejsze plany nowego prezesa zarządu Telewizji Familijnej S.A. o. Jacka Suhaka. Franciszkanin został wybrany na to stanowisko 3 września przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Zastąpił dotychczasowego prezesa Waldemara Gaspera, który został przewodniczącym Rady Nadzorczej telewizji.

W rozmowie z KAI o. Suhak podkreślił, że zmiana na stanowisku prezesa nie oznacza kryzysu finansowego, jest jedynie kolejnym etapem rozwoju spółki. – Jeśli za każdą zmianą będziemy widzieć kłopoty, to dojdzie do tego, że zmiana czegokolwiek oznaczać będzie kryzys – zaznaczył.

Waldemar Gasper stwierdził, że trwający 5 lat proces tworzenia nowej telewizji został zamknięty, w związku z tym jego rola jako prezesa spółki się skończyła. Teraz nadszedł czas ustabilizowania działalności instytucji, czym zajmie się o. Suhak.

Gasper zaznaczył, że stacja nie boryka się z problemami finansowymi. Jest nawet lepiej, niż początkowo planowano. – Udało nam się uruchomić nową telewizję w o wiele krótszym czasie i za mniejsze pieniądze. Zamiast planowanych 18 miesięcy zrobiliśmy to w osiem i wydaliśmy 30 proc. mniej pieniędzy (ok. 130 mln zł), niż zakładał biznesplan – zaznaczył.

Mimo tego spółka poszukuje inwestora strategicznego. – Chodzi tylko o stabilnego partnera finansowego na najbliższe lata – dodał Gasper. W tym celu podniesiono kapitał akcyjny, dzięki czemu z ewentualnymi inwestorami może rozmawiać bezpośrednio Rada Nadzorcza spółki. Na pytanie, kto ma być tym inwestorem? – o. Suhak i Gasper zasłaniają się tajemnicą handlową.

Stacja liczy na to, że jej nowa ramówka do końca roku przyciągnie przed telewizory 3-4 proc. widzów, a w przyszłym nawet 6 proc. – Naszym celem strategicznym jest publiczność w wieku 16-49 lat w miastach powyżej 50 tys. osób. W tej chwili w tym przedziale ogląda nas 1 proc. – wyjaśnia Gasper.

O. Suhak wyraził nadzieję, że TV Puls nie będzie jedynie “języczkiem u wagi” na rynku mediów, ale stanie się telewizją silną. – Chcemy, żeby Puls był telewizją konkurencyjną, ale konkurencyjną inaczej – dodaje. Stąd w programie stacji jest więcej seriali familijnych, “bezpiecznych” kreskówek i rzetelnych informacji bez epatowania przemocą.

Spółka Telewizja Familijna S.A. powstała jesienią 1997 r. z inicjatywy ojców franciszkanów, a utworzyło ją środowisko związane z kościelną siecią Radia Plus. 14 marca 2000 r. zasilili ją nowi akcjonariusze: grupa KGHM, Polski Koncern Naftowy S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., grupa Prokom i PZU Życie. Wartość udziałów wynosi 120 mln zł. Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Braci Mniejszych Konwentualnych wniosła do spółki koncesję telewizyjną i zachowała 46 proc. udziałów, pozostałe 54 proc. uzyskali pozostali akcjonariusze.

Prowincja zakonna zachowała dla siebie pakiet kontrolny nad przedsięwzięciem w postaci 52 proc. głosów. Kontrolę programową w 100 proc. posiada prowincja franciszkanów, natomiast nadzór nad sposobem realizowania inwestycji jest kontrolowany przez przedstawiciela inwestorów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
27°C Sobota
wieczór
24°C Niedziela
noc
19°C Niedziela
rano
27°C Niedziela
dzień
wiecej »