Prymas Polski 03.10.: będziemy się modlić, aby powstał odpowiedzialny rząd

_Prymas Polski powiedział, że Kościół będzie się modlił, aby w Polsce powstał odpowiedzialny rząd i dodał, że Kościół nie boi się lewicy. _

Prymas Polski powiedział, że Kościół będzie się modlił, aby w Polsce powstał odpowiedzialny rząd i dodał, że Kościół nie boi się lewicy. Odnosząc się do sytuacji na świecie podkreślił, że walka z terroryzmem nie powinna pociągnąć za sobą ofiar ludzi niewinnych. Kard. Glemp rozmawiał z dziennikarzami przed rozpoczęciem obrad 314. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 3 października w Warszawie.

Ks. Prymas nie chciał komentować wyników wyborów do parlamentu. – Kościół jest daleko od zagadnień politycznych dotyczących partii, dlatego nie podejmuje się komentarza do wyborów – stwierdził. Jednocześnie dodał, że sytuacja jest trudna ze względu na układ polityczny, który powstał po 23 września. – Dlatego będziemy się modlić, aby Bóg dał światło politykom, aby mogli ukształtować taką ekipę, która będzie odpowiedzialnie rządzić naszą ojczyzną – zapewnił.

Pytany, czy dominacja lewicy w nowej władzy odbije się na stosunkach państwo-Kościół Ks. Prymas powiedział, że Kościół w rozmowach z nową władzą zawsze będzie strzegł praw ludzi wierzących, aby mieli oni możliwość pracy na rzecz dobra wspólnego. Dodał, że Kościół zna lewicę i nieraz już przyszło mu pracować w okresach długiego sprawowania rządów przez tę formację i nie obawia się jej rządów.

Wśród najważniejszych problemów Polski wymienił bezrobocie. Przypomniał, że Kościół już wystosował list na temat bezrobocia i na rozpoczynającym się zebraniu plenarnym zajmie się tym problemem. Według Ks. Prymasa zadaniem Kościoła jest takie kształtowanie ludzkich postaw, aby rozumieli oni sytuację osób bezrobotnych i starali się im pomóc.

Odnosząc się do sytuacji na świecie podkreślił, że zadaniem Kościoła obecnie jest modlitwa za ofiary terroru. – „To jest sprawa ogromnej wagi, przeżywana przez całą ludzkość. Takiego nasilenia terroru jak mieliśmy 11 września jeszcze nie było. „Będziemy się modlić, aby do takie akty się nie powtarzały” – stwierdził. Jednocześnie podkreślił, że walka z terroryzmem nie powinna pociągnąć za sobą ofiar ludzi niewinnych. – „Akty sprawiedliwości jakie podejmą ludzie odpowiedzialni za ludzkość powinny dokonywać się bez ofiar ludzi niewinnych. W tych aktach sprawiedliwości nie powinno być zemsty i odwetu” – mówił Prymas Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
3°C Środa
wieczór
2°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
4°C Czwartek
dzień
wiecej »