Pomóż uchodźcom z Afganistanu

Caritas Polska włącza się w projekt Caritas Internationalis dotyczący pomocy uchodźcom z Afganistanu. Program zakłada dostarczenie żywności do ponad 35 tys. rodzin, dożywianie kolejnych 35 tys. dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących. Caritas Internationalis planuje również dostarczenie koców, materiałów budowlanych, artykułów gospodarstwa domowego do 40 tys. rodzin. W miejscach, gdzie przebywają

Caritas Polska włącza się w projekt Caritas Internationalis dotyczący pomocy uchodźcom z Afganistanu. Program zakłada dostarczenie żywności do ponad 35 tys. rodzin, dożywianie kolejnych 35 tys. dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących. Caritas Internationalis planuje również dostarczenie koców, materiałów budowlanych, artykułów gospodarstwa domowego do 40 tys. rodzin. W miejscach, gdzie przebywają uchodźcy, zostaną rozmieszczone punkty opieki medycznej i szpitale polowe, gdzie Afgańczycy otrzymają pomoc z zakresu położnictwa i chirurgii.
Pozyskane przez Caritas Polska środki finansowe zostaną przekazane Caritas Internationalis na realizację tego projektu.
W ramach programów pomocy długoterminowej Caritas Internationalis planuje wsparcie 50 tys. rodzin w zakresie dostarczenia żywności oraz pomocy w odbudowie zrujnowanego rolnictwa. Opracowane przez Caritas Internationalis projekty charytatywne mają również być przygotowaniem do ewentualnego powrotu uchodźców na tereny Afganistanu.
Całkowity budżet projektu opracowanego przez Caritas Internationalis wynosi 22,7 mln dolarów.
Trzy kolejne lata suszy, upadająca gospodarka i 22-letnia wojna przyczyniły się do tego, że Afganistan stał się jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Co najmniej 5,5 mln Afgańczyków, czyli co czwarty mieszkaniec kraju, został w sposób bezpośredni dotknięty kryzysem. Ludzie ci w znacznej mierze są uzależnieni od pomocy humanitarnej. Tylko podczas ostatniego roku ponad milion osób musiało opuścić miejsce zamieszkania.
Masowe przybywanie Afgańczyków do Pakistanu zagraża również pogorszeniu sytuacji życiowej społeczności przyjmujących uchodźców w Pakistanie. Dlatego pomoc zarówno dla uchodźców, jak i społeczności przyjmującej, musi być udzielona szybko.
Obecny kryzys humanitarny w Afganistanie i związane z nim cierpienia ludności wzbudzają szczególne zainteresowanie Caritas Internationalis oraz 154 organizacji krajowych Caritas na całym świecie. 26 października Sekretarz Generalny Caritas Internationalis powołał specjalną grupę kryzysową, która odwiedziła Pakistan i przeprowadziła wstępną ocenę sytuacji. Grupa wizytowała Północno-Wschodnią Prowincję Graniczną i Baluchistan. Przeprowadzono rozmowy z władzami i agencjami pomocowymi, a także rozpoznawano potrzeby uchodźców. Za najważniejsze uznano dostarczenie żywności, sprzętu gospodarstwa domowego, wody pitnej i środków sanitarnych, lekarstw oraz sprzętu medycznego. Na dalszym planie znajduję się potrzeby związane z edukacją, opieką socjalną oraz działaniami promującymi pokój.
Pieniądze przeznaczone na pomoc uchodźcom z Afganistanu można wpłacać na konto: Caritas Polska, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, Warszawa PKO BP SA I O/Centrum w Warszawie nr 90 10201013 122640130 z dopiskiem "uchodźcy afgańscy". Od wpłat gotówkowych na powyższe konto, dokonanych w oddziałach PKO BP S.A., bank nie pobiera prowizji. Osoby posiadające karty kredytowe Visa i MasterCard mogą dokonywać wpłat poprzez internet pod adresem: www.caritas.pl. Na stronach internetowych Caritas znajdują się również aktualne informacje z zakresu działalności organizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
21°C Środa
rano
30°C Środa
dzień
31°C Środa
wieczór
25°C Czwartek
noc
wiecej »