Formacja duchowa parlamentarzystów

Około 70 polityków przybyło 2 lutego na Jasną Górę w XIII Pielgrzymce Parlamentarzystów. Wśród przedstawicieli różnych ugrupowań znalazł się też Andrzej Lepper z "Samoobrony". Przed Cudowny Obraz Matki Bożej przybyli ponadto m.in. Maciej Płażyński z Platformy Obywatelskiej, Antoni Macierewicz i Gabriel Janowski z Ligi Polskich Rodzin, Franciszek Stefaniuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także

Około 70 polityków przybyło 2 lutego na Jasną Górę w XIII Pielgrzymce Parlamentarzystów. Wśród przedstawicieli różnych ugrupowań znalazł się też Andrzej Lepper z "Samoobrony". Przed Cudowny Obraz Matki Bożej przybyli ponadto m.in. Maciej Płażyński z Platformy Obywatelskiej, Antoni Macierewicz i Gabriel Janowski z Ligi Polskich Rodzin, Franciszek Stefaniuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył biskup pomocniczy częstochowski Jan Wątroba. Po Eucharystii poseł Franciszek Stefaniuk z PSL odczytał akt zawierzenia parlamentarzystów i całego narodu Chrystusowi Królowi. - "Prosimy pokornie przez pośrednictwo Twojej Najświętszej Matki a naszej Królowej, abyś w życiu naszym rodzinnym królować raczył. W sposób szczególny oddajemy Tobie wszystkie władze państwa Polskiego, abyś zechciał kierować ich czynami dla Twojej królewskiej chwały i dla dobra naszego narodu" – czytał Stefaniuk.

Maciej Płażyński z PO wyraził natomiast nadzieję, że ten akt przynajmniej dla części parlamentarzystów będzie czymś więcej niż tylko słowną deklaracją. Krajowy duszpasterz parlamentarzystów ks. Henryk Chudek wyjaśnił, że w tym roku pielgrzymce towarzyszyły dwie intencje: przeproszenie Matki Bożej za bezczeszczenie Jej imienia i wizerunku przez "artystów" oraz formacja duchowa parlamentarzystów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Czwartek
dzień
20°C Czwartek
wieczór
16°C Piątek
noc
13°C Piątek
rano
wiecej »