Papież ma się dobrze

Mimo dolegliwości artretycznych w prawym kolanie Jan Paweł II tradycyjnie weźmie udział we wszystkich uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Jak zapewnił rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls, Papież ma się dobrze. Navarro-Valls był o to pytany przez dziennikarzy podczas promocji w Mediolanie książki Vittorio Messoriego "Nawrócenie - historia osobista". W największym włoskim dzienniku "Corriere del

Mimo dolegliwości artretycznych w prawym kolanie Jan Paweł II tradycyjnie weźmie udział we wszystkich uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Jak zapewnił rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls, Papież ma się dobrze. Navarro-Valls był o to pytany przez dziennikarzy podczas promocji w Mediolanie książki Vittorio Messoriego "Nawrócenie - historia osobista". W największym włoskim dzienniku "Corriere della Sera" ukazał się artykuł Messoriego, w którym ujawnił on, że konserwatywne kręgi w Watykanie wywierają nacisk na Jana Pawła II, by ogłosił swą rezygnację.

Jak poinformowała Stolica Apostolska, w Wielki Czwartek w bazylice watykańskiej Ojciec Święty przewodniczyć będzie Mszy Krzyżma Świętego a Mszą Wieczerzy Pańskiej w bazylice św. Jana na Lateranie rozpocznie tzw. Triduum Sacrum (Triduum Paschalne). Zgodnie z tradycją na początku Mszy św. Papież umyje nogi dwunastu kapłanom. Ofiary wiernych złożone tego dnia zostaną przeznaczone na pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

W Wielki Piątek Papież przewodniczyć będzie w bazylice św. Piotra liturgii Męki Pańskiej, którą zakończy adoracja Krzyża i Komunia św. Wieczorem w rzymskim Koloseum Droga Krzyżowa z udziałem Jana Pawła II. Autorami tegorocznych rozważań będą dziennikarze, nie wiadomo natomiast, kto będzie pomagał Papieżowi nieść krzyż. W programie jak zwykle nie wspomina się o tym, że Ojciec Święty ma zwyczaj schodzić tego dnia około południa do konfesjonału.

W Wielką Sobotę Papież przewodniczyć będzie czuwaniu paschalnemu, które rozpocznie się o godz. 20.00. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.30 odprawi Mszę św. na placu przed bazyliką, po czym wygłosi orędzie wielkanocne i udzieli błogosławieństwa "Urbi et Orbi" - miastu i światu.

Nie wiadomo jeszcze, czy drugiego dnia świąt Jan Paweł II pozostanie w Watykanie, czy też wyjedzie na krótki odpoczynek do Castel Gandolfo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
16°C Niedziela
dzień
16°C Niedziela
wieczór
13°C Poniedziałek
noc
12°C Poniedziałek
rano
wiecej »