Do rozważnego głosowania w czasie pierwszej tury wyborów parlamentarnych wezwał wiernych Kościół francuski. Pierwsza tura odbędzie się w najbliższą niedzielę, druga – tydzień później. "Sprzeciw wobec niebezpiecznych ekstremistów nie oznacza zarazem błogosławieństwa dla innych programów. Chrześcijanie nigdy nie powinni być bezwarunkowo uzależnieni od jednej partii politycznej" - powiedział przewodn
Do rozważnego głosowania w czasie pierwszej tury wyborów parlamentarnych wezwał wiernych Kościół francuski. Pierwsza tura odbędzie się w najbliższą niedzielę, druga – tydzień później. "Sprzeciw wobec niebezpiecznych ekstremistów nie oznacza zarazem błogosławieństwa dla innych programów. Chrześcijanie nigdy nie powinni być bezwarunkowo uzależnieni od jednej partii politycznej" - powiedział przewodniczący Komisji Społecznej Episkopatu bp Olivier de Berranger, ordynariusz podparyskiej diecezji Saint-Denis. Przemawiał on na regionalnym "forum obywatelskim", zorganizowanym przez Chrześcijańską Młodzież Robotniczą (JOC).
Za pośrednictwem biuletynów diecezjalnych biskupi: Awinionu - Raymond Boucheux, Saint-Flour - René Séjourné i Clermont-Ferrand - Hippolyte Simon wezwali wiernych do "nieufności wobec polityków posługujących się imieniem Bożym" oraz do oceny programów politycznych z punktu widzenia ich troski o rodzinę, wychowanie, walkę z bezrobociem i ochrony najsłabszych w społeczeństwie. Podkreślili też, że należy dostrzec, iż sednem debaty nad "bezpieczeństwem publicznym" jest fakt, iż młodemu pokoleniu nie brakuje rozumienia "podstawowych wartości służenia drugiemu człowiekowi".
Ordynariusz Lille - Gérard Defois i jego biskup pomocniczy Jean-Luc Brunin popierają lokalną inicjatywę 40 przedsiębiorców chrześcijańskich pragnących nawiązać dialog z politykami. Pierwszym krokiem w tym kierunku był "List otwarty do kandydatów w wyborach 9 i 16 czerwca".
Natomiast Ogólna Akcja Katolicka Kobiet (ACGF) ubolewa nad ciągle zbyt skromnym udziałem kobiet we francuskim życiu politycznym (a także społecznym i kościelnym) i, choć nie wyraża żadnych preferencji politycznych, wzywa do głosowania - "jeśli to tylko możliwe" - na kandydatki. W ramach ACGF istnieje grupa robocza "Deputowane i radne", której przewodniczy zastępczyni mera miasta Crespin (dep. Nord) - Brigitte Brocard.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.