Rozważnie wybierać

Do rozważnego głosowania w czasie pierwszej tury wyborów parlamentarnych wezwał wiernych Kościół francuski. Pierwsza tura odbędzie się w najbliższą niedzielę, druga – tydzień później. "Sprzeciw wobec niebezpiecznych ekstremistów nie oznacza zarazem błogosławieństwa dla innych programów. Chrześcijanie nigdy nie powinni być bezwarunkowo uzależnieni od jednej partii politycznej" - powiedział przewodn

Do rozważnego głosowania w czasie pierwszej tury wyborów parlamentarnych wezwał wiernych Kościół francuski. Pierwsza tura odbędzie się w najbliższą niedzielę, druga – tydzień później. "Sprzeciw wobec niebezpiecznych ekstremistów nie oznacza zarazem błogosławieństwa dla innych programów. Chrześcijanie nigdy nie powinni być bezwarunkowo uzależnieni od jednej partii politycznej" - powiedział przewodniczący Komisji Społecznej Episkopatu bp Olivier de Berranger, ordynariusz podparyskiej diecezji Saint-Denis. Przemawiał on na regionalnym "forum obywatelskim", zorganizowanym przez Chrześcijańską Młodzież Robotniczą (JOC).

Za pośrednictwem biuletynów diecezjalnych biskupi: Awinionu - Raymond Boucheux, Saint-Flour - René Séjourné i Clermont-Ferrand - Hippolyte Simon wezwali wiernych do "nieufności wobec polityków posługujących się imieniem Bożym" oraz do oceny programów politycznych z punktu widzenia ich troski o rodzinę, wychowanie, walkę z bezrobociem i ochrony najsłabszych w społeczeństwie. Podkreślili też, że należy dostrzec, iż sednem debaty nad "bezpieczeństwem publicznym" jest fakt, iż młodemu pokoleniu nie brakuje rozumienia "podstawowych wartości służenia drugiemu człowiekowi".

Ordynariusz Lille - Gérard Defois i jego biskup pomocniczy Jean-Luc Brunin popierają lokalną inicjatywę 40 przedsiębiorców chrześcijańskich pragnących nawiązać dialog z politykami. Pierwszym krokiem w tym kierunku był "List otwarty do kandydatów w wyborach 9 i 16 czerwca".

Natomiast Ogólna Akcja Katolicka Kobiet (ACGF) ubolewa nad ciągle zbyt skromnym udziałem kobiet we francuskim życiu politycznym (a także społecznym i kościelnym) i, choć nie wyraża żadnych preferencji politycznych, wzywa do głosowania - "jeśli to tylko możliwe" - na kandydatki. W ramach ACGF istnieje grupa robocza "Deputowane i radne", której przewodniczy zastępczyni mera miasta Crespin (dep. Nord) - Brigitte Brocard.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
wieczór
1°C Poniedziałek
noc
0°C Poniedziałek
rano
2°C Poniedziałek
dzień
wiecej »