W imię Ojca

Procesja z relikwiami bł. Jana Pawła II, św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników oraz odśpiewanie Bogurodzicy i Hymnu III Tysiąclecia o godz. 17 oficjalnie rozpoczęło XVII Spotkanie Młodych na Lednicy. W tegorocznym spotkaniu, które odbywa się pod hasłem „W imię Ojca”, uczestniczy prawie 60 tys. młodych ludzi z całej Polski.

Chcemy sobie dzisiaj uświadomić, że Bóg jest naszym Ojcem. Chcemy też przypomnieć sobie, że każdy z nas ma swojego ojca i że kiedyś sami będziemy ojcami, do czego musimy się przygotować” – podkreślił o. Jan Góra rozpoczynając oficjalnie spotkanie młodych na Lednicy.

„Musimy wracać do domu lepsi. Dlatego bardzo was proszę, żebyście nawiązali na nowo kontakt z waszymi rodzicami, szczególnie z ojcami” – zachęcał dominikanin polską młodzież zgromadzoną na Polach Lednickich.

„Jeżeli potraficie z tego skorzystać, nawiązać więź i poprawić relacje ze swoim własnym ojcem, może przeprosić go, modlić się za niego, podziękować mu za wszystko, to Lednica osiągnie swój cel” – przekonywał inicjator Lednicy dodając, że dzisiaj jest szczególny dzień wdzięczności dla ojców.

Teraz na Drodze III Tysiąclecia prowadzącej do Bramy Ryby odbywa się Misterium o Miłości „O Synu Marnotrawnym” w wykonaniu tancerzy z Duszpasterstwa Młodzieży SCHRON z poznańskiego klasztoru oo. Domikanów.

Po jego zakończeniu, ok. godz. 18.30 na Pola Lednickie wejdą w procesji siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP ze wszystkich czterech jego gałęzi działających w Polsce. Wniosą one relikwie swojego założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. Idąc procesji siostry będą niosły także kolorowe parasolki rozpięte nad dziećmi ubranymi w barwy narodowe Polski.

„Parasolki symbolizują, wciąż potrzebną, ochronę dzieci przed złem tego świata, jakie roztaczał nad nimi bł. Edmund zakładając dla nich w XIX w. ochronki. Natomiast biało-czerwone stroje dzieci to podkreślenie wagi, jaką w wychowaniu młodego pokolenia nasz założyciel przywiązywał nie tylko do krzewienia wiary, ale także patriotyzmu” – wyjaśnia KAI siostra służebniczka Regina Olbrich.

Siostry służebniczki zaprezentują też młodym niezwykłą postać bł. Edmunda Bojanowskiego, który mimo, że nie miał własnych dzieci, pozostaje także dla współczesnych wzorem ojcostwa. Rozdadzą też młodzieży bułki, na wzór swojego założyciela troszczącego się o dzieci w założonych przez siebie ochronkach, a przy tym będą ją błogosławić.

Głównym punktem spotkania na Polach Lednickich będzie Eucharystia sprawowana o godz. 19 pod przewodnictwem abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Zakończy się ono po godz. 24 wyborem Chrystusa na Pana swojego życia i przejściem młodzieży przez Bramę III Tysiąclecia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
1°C Czwartek
rano
4°C Czwartek
dzień
4°C Czwartek
wieczór
2°C Piątek
noc
wiecej »