W Rosji 24 sierpnia zakończyła się peregrynacja relikwii św. Jana Bosko. W ciągu niespełna tygodnia założyciela zakonu salezjanów uczcili katolicy Rostowa, Moskwy i Petersburga.
W mieście nad Newą relikwie świętego były wystawione w okazałym kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który dwa miesiące temu otrzymał tytuł bazyliki mniejszej. W ciągu dwóch dni, przy doczesnych szczątkach Don Bosco, gromadzili się wierni z ośmiu miejscowych parafii katolickich. Szczególnie liczna była młodzież salezjańska z pobliskiego miasta Gatczyna.
Obecność relikwii św. Jana Bosko w Petersburgu była bardzo ważna dla salezjanów. Od dawna zapraszano ich do pracy duszpasterskiej w tym mieście. Przez wiele lat nie było takiej możliwości. „Jednak ks. Bosko obiecał, że salezjanie tu przyjadą i tak się właśnie stało w 1992 r. Teraz ks. Bosko jest obecny tu, wśród nas, w Petersburgu” – mówił o. Wladzimerz Kabak SDB.
Rosyjscy salezjanie należą do polskiej Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Prowadzą kilka parafii, oratoria, działa tam także salezjańskie wydawnictwo i centrum edukacyjne. Po tygodniowym pobycie w Rosji relikwie św. Jana Bosko rozpoczną wędrówkę po Białorusi.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.