Grecja: Choroba arcybiskupa Christodoulosa

W drugiej połowie ubiegłego miesiąca, zwierzchnik prawosławnego Kościoła Grecji - abp Christodoulos opuścił ateński szpital Areteio, w którym przebywał w związku z chorobą, na którą cierpi - nowotworem jelita grubego i wątroby - informuje prawosławny serwis www.cerkiew.pl.

Nadzorujący leczenie arcybiskupa – profesor Andreas Tzakis z University of Miami School of Medicine (USA) poinformował, że dalszym, niezbędnym krokiem w leczeniu arcybiskupa jest przeszczep wątroby. W trakcie odbywającej się w szpitalu Areteio konferencji prasowej oznajmiono, że w połowie sierpnia arcybiskup zostanie przewieziony do Miami na Florydzie (USA). W centrum medycznym University of Miami School of Medicine, w której to uczelni na co dzień pracuje profesor Tzakis, arcybiskup Christodoulos podda się przeszczepowi wątroby. Przed przeszczepem przeprowadzony zostanie szereg specjalistycznych badań w celu ustalenia leczenia, któremu będzie musiał poddać się arcybiskup po operacji, aby zminimalizować ryzyko nawrotu choroby. Operację należy przeprowadzić jednak nie później, niż w ciągu najbliższych sześciu tygodni od 21 lipca br. kiedy arcybiskup Christodoulos opuścił szpital. W przeciwnym wypadku może dojść do przerzutów nowotworu na inne narządy powiedział profesor Tzakis – który wykonał ponad dwa tysiące operacji przeszczepów wątroby, stosując własne, pionierskie metody. Opuszczając szpital, wyraźnie wychudzony arcybiskup Christodoulos podziękował za modlitwę za jego zdrowie i wyraził swoje przekonanie, że wszyscy wesprą go w nowej, ciężkiej próbie a dalszy etap leczenia zakończy się pomyślnie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  14°C Sobota
  noc
  15°C Sobota
  rano
  23°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  wiecej »