Rozpoczęło się zebranie plenarne Episkopatu

"Obowiązkiem każdego jest czynne wspieranie dobra" - powiedział dziennikarzom w Warszawie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. W ten sposób odniósł się do pytania czy biskupi zabiorą głos przed wyborami parlamentarnymi.

Z kolei abp Tadeusz Gocłowski zaznaczył, że biskupi mogą zwrócić uwagę na potrzebę akcentowania w walce wyborczej nie tyle interesów poszczególnych partii, co dobra wspólnego Rzeczpospolitej. "Obowiązkiem obywatelskim każdego z nas jest czynne wspieranie dobra" - powiedział abp Michalik, dodając, że prawdopodobnie biskupi przypomną o tym w dokumencie wieńczącym warszawskie spotkanie. "Zresztą od dawna mamy te tradycje, że zachęcamy do dojrzałości obywatelskiej" - powiedział przewodniczący Episkopatu. Abp Michalik zwrócił też uwagę, że wśród omawianych tematów znajdzie się dyskusja nad dokumentem o duszpasterstwie młodzieży. "Ten, kto nie myśli, nie mówi i nie robi czegoś dla młodzieży, ten nie jest w rytmie życia i jego krwioobiegu" - dodał hierarcha. Abp Gocłowski podkreślał, że należy bronić się przed "niepokojami, które mogłyby wzburzyć społeczeństwo, ponieważ za dużo już mamy kłopotów, które powodują różnicowania grup". Zwracał także uwagę na problem młodzieży, tego jak ona odbiera to, co dzieje się na polskiej scenie politycznej. Podczas 341 zebrania plenarnego KEP biskupi mówić będą m.in. o pracach Kościelnej Komisji Historycznej i Zespołu ds. Oceny Etyczno-Prawnej Dokumentów Przechowywanych w Archiwach IPN. Podejmą też ostateczne decyzje nt. nowelizacji statutu Konferencji Episkopatu, zajmą się sprawą duszpasterstwa młodzieży oraz aktualnym poziomem powołań.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  22°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  25°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »