Papież: Taki jest Kościół

O Kościele, który jak matka wskazuje swym dzieciom drogę, obdarza je miłością i przebaczeniem oraz zawierza je Bogu mówił papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Kontynuując swoje rozpoczęte w minioną środę rozważania na temat Kościoła jako matki Ojciec Święty zaznaczył, że dobra matka uczy nas jak dobrze przejść przez życie. Podobnie czyni Kościół, nauczając Dekalogu, który, jak podkreślił papież - jest owocem miłości Boga.

Przeczytaj pełny tekst papieskiej katechezy

TŁUMACZENIE:

„[Przykazania] zachęcają nas, byśmy nie czynili sobie bożków materialnych, które nas z kolei zniewalają, abyśmy pamiętali o Bogu, abyśmy szanowali rodziców, byli uczciwi, szanowali drugiego człowieka. Spróbujcie tak je postrzegać i traktować je, jakby były słowami, pouczeniami, jakie daje mama, by dobrze przeżyć życie.”

Papież Franciszek zauważył, że kiedy dzieci dorosną i się usamodzielnią, to czasami się gubią. Jednak mama w każdej sytuacji zachowuje cierpliwość, by towarzyszyć dzieciom, a kiedy popełnią błędy zawsze umie je zrozumieć, być blisko nich, żeby pomóc.

TŁUMACZENIE:

„Taki jest Kościół. Jest miłosierną matką, która rozumie, stara się zawsze pomóc, dodać otuchy także w obliczu swoich dzieci, które pobłądziły i błądzą, nigdy nie zamyka bram Domu. Nie osądza, lecz daje Boże przebaczenie.”

Ojciec Święty wskazał, że jak matki potrafią modlić się za swoje dzieci, tak i Kościół przez modlitwę umieszcza w rękach Boga wszystkie sytuacje swoich dzieci. Papież Franciszek zapewnił, że Bóg nie pozostaje nieczuły na nasze modlitwy, ale potrafi nas zawsze zadziwić, kiedy się tego nie spodziewamy.

Na zakończenie zaapelował do katolików na całym świecie, by swoimi modlitwami włączyli się w obchodzony w najbliższą sobotę, 21 września, Międzynarodowy Dzień Pokoju.


TŁUMACZENIE:
„Zachęcam katolików na całym świecie, by przyłączyli się do innych chrześcijan i nadal błagali Boga o dar pokoju w najbardziej niespokojnych miejscach naszej planety. Niech pokój, dar Jezusa, zawsze przebywa w naszych sercach i wspiera postanowienia i działania przywódców narodów i wszystkich ludzi dobrej woli. Zaangażujmy się wszyscy we wspieranie wysiłków na rzecz rozwiązania dyplomatycznego i politycznego ognisk wojny, które nadal napawają niepokojem.”

Papież Franciszek zapewnił, że jego moja biegnie szczególnie ku „drogim mieszkańcom Syrii”, których tragedia humanitarna może być rozwiązana jedynie na drodze dialogu i negocjacji, w poszanowaniu sprawiedliwości i godności każdej osoby, szczególnie osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

Pozdrawiając Polaków, w sposób szczególny zwrócił się do pielgrzymów diecezji włocławskiej z biskupem Wiesławem Meringiem, przybyłych do Rzymu z okazji Roku Wiary. W swojej katechezie Ojciec Święty mówił o Kościele, który jak matka wskazuje swym dzieciom drogę, obdarza je miłością i przebaczeniem oraz zawierza je Bogu.

Na placu św. Piotra zgromadziło, według danych Prefektury Domu Papieskiego około 40 tys. wiernych.

Papież: Taki jest Kościół   MAURIZIO BRAMBATTI /PAP/EPA

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
13°C Niedziela
noc
11°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
17°C Niedziela
wieczór
wiecej »