Partia odpowiedzialnych

Zamiana miejsca w niebie na miejsce na liście wyborczej to kiepski interes.

Człowieka, który poznając fakty, uznaje, że taka jest rzeczywistość, nazywamy rozumnym. Człowieka, który z agresją odrzuca fakty, żeby nie zaszkodziły jego wizji świata, nazywamy fanatykiem. Człowieka, który zna fakty, ale działa tak, jakby ich nie było, nazywamy posłem Platformy Obywatelskiej.

No, nie każdego – w sprawie mordowania dzieci podejrzanych o chorobę kilku zagłosowało tak, jak należy, czyli rozumnie. Czyli zgodnie z faktami. Bo faktem jest, że człowiek to człowiek. Ktoś, kto się z ludzi poczyna, nie może umrzeć ani jako hipopotam, ani jako pantofelek, ani cokolwiek innego, tylko jako człowiek. Także wtedy, gdy ginie w męczarniach z łaski państwa, które pozwala je zamordować. To proste jak EKG pacjenta kliniki eutanazyjnej po udzieleniu mu „pomocy”. Nikt nie zdołał i nie zdoła wskazać momentu innego niż poczęcie, gdy zaczyna się człowiek.

Posłowie PO to wiedzą. Dlatego głównie oni odpowiadają za to, co się stało w miniony piątek: za to, że w Polsce w dalszym ciągu będzie można mordować niewinne dzieci. Krew dwojga dzieci, które, statystycznie, umrą dziś i jutro, i w kolejne dni, spada na ich głowy. Właśnie z powodu swojej świadomości zawinili bardziej niż politycy z SLD i od Palikota, którzy są ludźmi zagubionymi.

Wielu „lewicowo wrażliwych” miało ciężkie dzieciństwo i stąd wynikają ich problemy osobowościowe (jeden z nich, szczególnie aktywny w piątek, miał sprawę o próbę zabicia swojego ojca, o czym donosiła prasa), niektórzy mają kłopoty z tożsamością płciową, inni nie mogą wytrzymać w obecności krzyża. Z kilometra widać, że są to ludzie o obniżonym poziomie postrzegania rzeczywistości. Ale wy? Świadomi, doświadczeni, bez kompleksów, a w dodatku zazwyczaj deklarujący katolicyzm, dobrze wiedzieliście, co robicie. Wiedzieliście, że głosując za odrzuceniem ustawy, głosujecie za zabiciem ludzi (choć marszałek Kopacz zakazała mówić „zabicie” na zabicie).

Już rano w piątek słyszałem z radia, jak Elżbieta Radziszewska (nawet ona!) zapewniała, że będzie głosować „jak zawsze”, czyli na „z takim trudem wypracowany kompromis”.

Litości! To wy w PO jeszcze wierzycie, że ktoś da się jeszcze złapać na takie gadki? Jaki kompromis? Gdyby taka „wicemarszałkini” Wanda Nowicka tylko mogła, rozniosłaby ten „kompromis” w drobny mak! Jest przecież na liście płac przemysłu aborcyjnego, a to zobowiązuje! Ale nie może! Lewacy po prostu nie mogą nic zrobić, bo społeczeństwo zrozumiało już, że dzieci chorych nie wolno zabijać ani w brzuchu, ani poza brzuchem.

Nie ma żadnego kompromisu i nie było. Zwolennicy aborcji nigdy nie zadowolili się tym, co jest. Mówią otwartym tekstem, że aborcja ma być dozwolona na życzenie. Jaki to kompromis?

Wy dobrze to rozumiecie, ale kalkulacje, wola pryncypała…

Gdy w Sejmie przemawiała Kaja Godek, matka niepełnosprawnego dziecka (koniecznie trzeba to zobaczyć na gosc.pl), nie dało się znaleźć argumentów przeciw jej spokojnym, celnym słowom w obronie dzieci.

Ale po co wam argumenty – wam trzeba miejsc na listach, prawda?

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • gut
  03.10.2013 15:19

  Bardzo fajny tekst. Fajne jest to wyjaśnienie Redaktora kto to jest >fanatyk< - dzięki.:) | G.K. Chesterton | : =>>> Radością związaną z dziećmi jest to, że z każdym z nich wszystkie rzeczy tworzą się na nowo i ponownie wszechświat wystawiony jest na próbę. <<<= Lucyferowi zależy na tym aby świat ten był w ciągłej >starości< - w sensie dosłownym i duchowym. Jak pisze biblijny psalm 127: > Dzieci były szczególnym znakiem Bożego błogosławieństwa: nadzieją, że w przyszłości zagwarantują bezpieczeństwo i dobrobyt nie tylko swoim rodzicom, ale i całemu narodowi.< - > Matka Boża i Biblia mówi: To dzieci są nadzieją świata.< Ewangelia Mateusza 18,10: >Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.< Życzmy sobie tej nadziei na odnowę świata dzięki tym 'maluczkim' - dedykuję ten utwór wszystkim dzieci i ich rodzicom. Ten utwór jest wzbogacony przez extra ilustracje. Niech Wam się po tej piosence dobrze śpi. \^_^/ Utwór Sleepsong ~ Lullaby from a Secret Garden link: https://www.youtube.com/watch?v=m2xnPSRSSzU

 • joanna_kowa
  03.10.2013 16:38
  Ciągle aborcja i aborcja. Wiem, że wazny temat, ale nawiązując do słów Papieża, to rzeczywiście zakrawa to na jakąś obsesję. Jestem kobietą i matką i dobrze jest, że ten wybór należy do mnie. Wiem, że aborcja jest złem i gdyby mnie ogólnie o to pytano, to bym była przeciw. Ale na szczegółowe pytania, to jestem za obecnym prawem, gdzie w tych 3 przypadkach wybór należy do kobiety. Gdzieś czytałam takie badania, że mój pogląd podziela wiekszość Polaków.
 • adas
  03.10.2013 16:57
  rozumiem, że tygodniki się tabloidyzują, że redaktorzy krzykliwą głupotę traktują jak wartość, że dziennikarstwo upada. Ale żeby aż tak? W takiej skali?
  współczuję.
  po raz kolejny granica przekroczona.
  kiedyś była inteligencja po gazetach kościelnych...
 • w-island
  04.10.2013 08:26
  Ta grafika jest żenując i przerażająca... Trochę szacunku dla dzieci...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  28°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »