Partia stawia na gejów i aborcję

SLD planuje ostry skręt w lewo. Szykuje projekty ustaw o aborcji na życzenie i rejestracji związków homoseksualnych. - Nareszcie mamy rozwiązane ręce - mówi Rzeczpospolitej Joanna Senyszyn.

Jeszcze na dobre nie zakończył się rozwód SLD z Partią Demokratyczną, a już Sojusz rozpoczął wielką ofensywę ideologiczną. Lada moment ruszą prace nad ustawą o związkach partnerskich. Wiceprzewodnicząca SLD Joanna Senyszyn, która pilotuje ten projekt, zastrzega się, że partii nie chodzi wyłącznie o pary homoseksualne, ale również o konkubinaty heteroseksualne. – Związki homoseksualne i heteroseksualne konkubinaty są elementem naszej rzeczywistości i dlatego wymagają regulacji prawnych – mówi Senyszyn. – Ludzie się tego domagają. Co mają regulować projektowane przepisy? Możliwość zarejestrowania związku osób tej samej płci lub heteroseksualnego konkubinatu w urzędzie stanu cywilnego. Dawałoby to partnerom m.in. prawo do dziedziczenia i wspólnego rozliczania się z podatku dochodowego. Posłanka Senyszyn zapowiada, że nie będzie w tym projekcie zakazu adoptowania dzieci przez pary homoseksualne. Taki przepis znalazł się w ustawie o związkach partnerskich, którą SLD przygotował w 2004 roku. I to było największą przeszkodą w uchwaleniu tej ustawy. Mimo wprowadzenia zakazu tamten projekt nie zyskał w Sejmie akceptacji. – W sprawie adopcji dzieci nie będziemy robić żadnych zapisów ani na tak, ani na nie – tłumaczy Senyszyn. – Warto tylko uświadomić społeczeństwu, że w dzisiejszych czasach każdy może adoptować dzieci, homoseksualista też. Wiceszefowa Sojuszu nie kryje, że projekt rejestracji związków partnerskich nie jest jedynym ze sfery światopoglądowej, nad którym pracuje SLD. – Teraz, kiedy sprawa koalicji z PD została jasno postawiona, mamy rozwiązane ręce – tłumaczy. Lewica zamierza więc złożyć w Sejmie projekt ustawy wprowadzający tzw. aborcję na życzenie, czyli prawo przerywania ciąży do 12 tygodnia jej trwania. Sojusz chciałby też, aby państwo dotowało środki antykoncepcyjne z budżetu, a szkoły prowadziły edukację seksualną już od pierwszej klasy podstawówki. – Oczywiście, dostosowaną do rozwoju dzieci – zastrzega Senyszyn. W obecnym Sejmie zdominowanym przez prawicę propozycje SLD nie mają żadnych szans powodzenia. Po co więc Sojusz nad nimi pracuje? – Chcemy zerwać z hipokryzją i rozpocząć debatę na ten temat – mówi Senyszyn. Tadeusz Cymański z PiS uważa jednak, że jest w tym przewrotna strategia. – SLD po pierwsze szuka dla siebie elektoratu. Po drugie oswaja opinię publiczną z takimi treściami – mówi Cymański. – Oni liczą na to, że wreszcie im się uda zarejestrować związki homoseksualne, później załatwić adopcję dzieci, może sakrament, nie wiem, do czego jeszcze dojdzie. Zdaniem Tadeusza Cymańskiego wszystkie te działania są podszyte nienawiścią do Kościoła katolickiego. – A próba legalizacji aborcji na życzenie doskonale do tego pasuje – konkluduje poseł PiS.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gregorius
  01.04.2008 20:49
  Sztandarowym hasłem lewicy, wracającym jak czkawka przy różnych okazjach jest rozdział kościoła od państwa. A gdyby tak przeciwstawić mu hasło ROZDZIAŁ LEWICY OD PAŃSTWA?

  Przeciwnie bowiem jak to jest z kościołem, którego wpływ na państwo jest zerowy, wszystko co dla kościoła ważne kościół musi wywalczyć i zawierać niesatysfakcjonujące kompromisy, a lewica nawet nie mając reprezentacji w parlamencie i rządzie - ciągle ma wielki wpływ na państwo. Można odnieść wrażenie, że nawet rządzi.

  A więc? Czy to nie słuszny postulat?
 • Pawel
  01.04.2008 23:22
  A moze to bedzie poczatkiem konca "lewych"?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  wiecej »