Palikot zrobił plagiat?

Rzeczniczka fundacji Twój Ruch Eunika Chojecka poinformowała w piątek, że jej organizacja pozwała do sądu nową partię Janusza Palikota za plagiat nazwy. Rzecznik partii Twój Ruch Andrzej Rozenek uważa, że fundacja nie ma podstawy prawnej do takich oskarżeń.

Rzeczniczka Fundacji Twój Ruch powiedziała PAP w piątek, że pozew o plagiat trafił już do sądu. "Nie można sobie bezkarnie przywłaszczać cudzej nazwy" - zaznaczyła Chojecka.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele fundacji przesłali PAP oświadczenie, w którym napisali, że "doniesienia o dokonaniu plagiatu nazwy przez partię polityczną Janusza Palikota" wskazują na naruszenie dóbr osobistych fundacji.

"Fundacja Twój Ruch, działając w sferze społeczno-moralnej i prezentując swoje poglądy konserwatywno-chrześcijańskie, narażona jest na utożsamianie jej ze skrajnie lewicowymi poglądami Janusza Palikota, a tym samym partii przez niego zakładanej" - podkreślono w oświadczeniu.

W związku z tym - zaznaczono - zarząd i rada fundacji postanowiły podjąć działania prawne zmierzające do uniemożliwienia dalszego naruszania dóbr osobistych fundacji przez partię Twój Ruch.

Rozenek przekonywał w piątkowej rozmowie z PAP, że fundacja nie ma podstawy prawnej, by zarzucać jego partii plagiat. "Nie założyliśmy fundacji, założyliśmy partię polityczną" - zaznaczył poseł.

Jak mówił, "polskie prawo - ani żadne inne - nie zabrania innego rodzaju podmiotom nazywania się w ten sam sposób". "Jeśli ci państwo (fundacja Twój Ruch - PAP), chcą wydawać pieniądze na prawników, to proszę bardzo, ale to i tak nic nie zmieni" - dodał.

Powstanie nowej partii politycznej o nazwie Twój Ruch zaprezentowano na początku października na kongresie w Warszawie. Liderem Twojego Ruchu jest dotychczasowy szef RP Janusz Palikot, wiceszefem - europoseł Marek Siwiec.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
5°C Poniedziałek
dzień
6°C Poniedziałek
wieczór
4°C Wtorek
noc
2°C Wtorek
rano
wiecej »