Charyzmat bł. Marii Magdaleny

Charyzmatem bł. Marii Magdaleny od Wcielenia było uznanie wagi adoracji Najświętszego Sakramentu we własnym życiu i w życiu innych - mówi postulator w jej procesie beatyfikacyjnym, o. Ernesto Piacentini OFMConv.

E. Piacentini OFMConv.: Już od dziecka wyczuwalna była u niej postawa uwagi, wręcz uniesienia ku Jezusowi. A trzeba zaznaczyć, że docenianie wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu jest podstawowym charyzmatem Kościoła. Jeżeli Kościół katolicki ma cechę podstawową, to jest nią właśnie rzeczywista obecność Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa w Eucharystii. W historii Kościoła wszystkie nabożeństwa mogą być ważne, jednak żadne nie jest tak ważne jak wieczysta adoracja. Bł. Maria Magdalena od Wcielenia założyła zakon Adoratorek Najświętszego Sakramentu, które czczą Chrystusa w dzień i w nocy. Czy możemy przypomnieć jakiś szczegół z jej życia? E. Piacentini OFMConv.: Za najważniejszy uważam jej kontakt z Papieżem Piusem VII: powiedziała mu, by był uważny, ale też pewny i spokojny, bo nawet jeśli Francuzi jako więźnia wyprowadzą go do Paryża, to powróci zwycięski do Rzymu. Tak się też stało. Jakie jest przesłanie nowej błogosławionej do współczesnego człowieka? E. Piacentini OFMConv.: Aby nigdy nie zapominał o obecności Jezusa w Eucharystii. Ta kobieta pozostawiła ludziom orędzie, aby z najwyższą uwagą podchodzili do Jezusa obecnego w Eucharystii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  26°C Środa
  wieczór
  24°C Czwartek
  noc
  22°C Czwartek
  rano
  28°C Czwartek
  dzień
  wiecej »