Czwarty rozbiór bandycki?

Bandyci ukrywający się za wykrzywionym pojęciem patriotyzmu właśnie ideę niepodległości rujnują.

Prezydent Komorowski przeprosił Rosjan za wybryki chuliganerii w Warszawie przed ambasadą podczas Marszu Niepodległości. Gazety piszą ostatnio praktycznie głównie o tym, co działo się w stolicy 11 listopada.

A ja mam takie pytanie, czy aby na pewno można w tej sytuacji mówić o niepodległości? Jak to jest, że stosunkowo niewielka banda zadymiarzy trzęsie społeczeństwem i wpływa na sposób postrzegania całego prawie czterdziestomilionowego narodu. Za tych ludzi teraz musimy wszyscy się wstydzić. Co więcej, te głupie wybryki nakręcają spiralę przemocy. Już dzisiaj mamy odzew. Przed polską ambasadą w Moskwie odpalone zostały petardy. Zatrzymano trzy osoby. Nie wiem, czy bandyci uczestniczący w rozruchach zdają sobie sprawę, ale po prawdzie swoim zachowaniem zaprzepaszczają idee wolności i niepodległości, które tego dnia się świętuje.

Człowiek chciałby przecież żyć w wolnym kraju, niezależny, spokojny o siebie i swoich bliskich. Tymczasem bandyci ukrywający się za wykrzywionym pojęciem patriotyzmu właśnie ideę niepodległości rujnują. To właśnie dzięki nim zwykli ludzie nie mogą żyć w wolnym kraju, bo co to za wolność, kiedy człowiek boi się wyjść z domu, żeby, za przeproszeniem, nie oberwać po gębie.

Od sławetnego spalenia wozu transmisyjnego jednej ze stacji i pierwszych spektakularnych rozruchów w Warszawie zastanawiam się, czy to naprawdę konieczne, żeby większość relacji z obchodów Święta Niepodległości dotyczyła właśnie tego, co dzieje się tego dnia w stolicy. Trudno sobie wyobrazić medialny bojkot centralnych uroczystości tego święta, prawda? A może właśnie to by pomogło.

Może zamiast pokazywać całej Polsce, jak można rozwalić narodowe święto i w ważnym dniu narobić wstydu całej Polsce, pokazać, jak na tak zwanej prowincji ludzie potrafią je godnie celebrować. To taka refleksja do rozważenia na przyszłość.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • tomek
  13.11.2013 23:59
  Za dużo jest głupich ludzi w opozycji i w koalicji.Popieram PiS jedynie za to że bliżej im do wartości chrześcijańskich.Ale poziom niektórych ich przedstawicieli,nieczysta gra, nieudolność przedstawienia celnych argumentów (często popapranych pomówieniami i domysłami), brak rzetelności myślenia i warcholstwo -psują wszystko.
  Wielu tym na górze zależy tylko by przeciętny zacharowany Kowalski zadowolił się 'Kiepskimi'
  i 'żubrem za żubrem' i spać -by nie miał czasu na myślenie a jeśli juz coś bezsilnie wykrzyczy-by było to pokazane jako wycie zacofanego plebsu,nad którym z udawaną 'troską'
  i pochylą się np dziennikarze z TVN, GW i innych rozgłośni.
  Problem w tym że politycy z góry zakładają że trzeba grać nieczysto by w ogóle zaistnieć-tacy nikomu nie pomogą.
 • rob
  14.11.2013 04:27
  Pochód 100 000 i wandale w ilości 100...
  To wina POlicji, a nie organizatorów marszu.
 • szok
  14.11.2013 13:42
  Zastanówmy się lepiej, w imię dobra Kościoła w Polsce, dlaczego od kilku dni lansuje się na antenie Radia Maryja przekazy tłumaczące, nazwijmy rzecz po imieniu, bandyckie pochody, krzykliwe hasła, pełne obrazy zwroty wobec innych itp. I nazywa się je prawdziwym patriotyzmem, prawdziwym Polakiem i tym podobny bełkot. Czy tego chcemy czy nie krzyża nie uczynimy biało-czerwonego. Gdzie w tym wszystkim postawa papieża Franciszka? Pokazujmy dobre wzorce, godne naśladowania obchody uroczystości państwowych. I nie chodzi tu o prezydencki, premierowski czy jakiś inny pochód. Chodzi o to, by nie popierać tych, którzy nawet słowem i postawą mogą krzywdzić innych. Czy nasz Pan oczekiwałby takiej potyczki nie tylko słownej, ale i fizycznej? Słucham tych audycji z niedowierzaniem.
 • M.R.
  14.11.2013 19:44
  CO to za państwo w którym ministrowie i urzędnicy są bez reszty skorumpowani, bez łapówki niczego się nie załatwi, przekręt goni przekręt, policja nie radzi sobie z niczym, poza nękaniem zwykłych obywateli, najczęściej po to, by od nich kasę ściągnąć z mandatów i nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa samej sobie. Państwo pozwala na bezkarne mordowanie prezydenta i najwyższych ranga urzędników oraz całej generalicji, świadomie nie chce zapewnić bezpieczeństwa energetycznego obywatelom, z których pieniędzy finansuje przedsięwzięcia obcych koncernów te niezależność podważających, rezygnuje też z własnego systemu bankowego, pozwala na wyprowadzanie z kraju zysków oraz przyszłych aktywów emerytalnych itd. itp? Tych kilkudziesięciu zadymiarzy, wszystko jedno jakiej proweniencji może być pewnych bezkarności w państwie nierządu - nibylandii.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  8°C Wtorek
  wieczór
  6°C Środa
  noc
  3°C Środa
  rano
  8°C Środa
  dzień
  wiecej »