Francja: powrót modlitwy za zmarłych

Francuzi wracają do modlitewnej pamięci o zmarłych. Promują ją grupy Dzieła Matki Bożej z Montligeon. Sanktuarium Matki Bożej Wyzwolicielki w południowej Normandii jest światowym centrum modlitw za zmarłych. - podaje Radio Watykańskie.

W sanktuarium w Montligeon ordynariusz Séez, bp Jean-Claude Boulanger, odprawił 2 listopada Mszę św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Polecano w niej ponad 11 tys. osób. O. Anne-Guillaume Vernaeckt z sanktuarium Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci z Montligeon poinformował, iż w roku 2007 polecono tam modlitwie ponad 4 tys. zmarłych. Tamtejsze sanktuarium maryjne nazywane jest światowym centrum modlitwy za zmarłych. Ponadto ludzie przybywają tam, aby szukać odpowiedzi na pytania egzystencjalne. „Wierzący i niewierzący zmierzają do sanktuarium Matki Boskiej w Montligeon głoszącej chrześcijańską nadzieję, której źródłem jest wiara w zmartwychwstanie jej Syna, Chrystusa” – mówi o. Vernaeckt. Wielu ludzi z Francji i zagranicy w ciągu całego roku przybywa do Montligeon, aby przeżyć dni skupienia i modlić się za zmarłych. We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i kolejne dni, tysiące pielgrzymów uczestniczy w modlitwie. We Francji i poza jej granicami działa stowarzyszenie „Dzieło Matki Bożej z Montligeon”, złożone z ponad 600 grup modlitewnych. Ich celem jest modlitwa za zmarłych i za ich rodziny. Sanktuarium w Montligeon bowiem przyciąga zwłaszcza osoby pogrążone w żałobie po stracie bliskich. Sanktuarium Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci z Montligeon, uważane jest za światowe centrum modlitwy za zmarłych i dusze czyśćcowe. Matka Boża z tego sanktuarium słynie jako szczególna orędowniczka zarówno potrzebujących modlitwy dusz tych, którzy odeszli, ale także jako dająca pocieszenie i wsparcie ich bliskim, pozostającym w cierpieniu i żałobie. Z inicjatywy kapelanów z Montligeon ukazała się w Polsce książka „100 modlitw za zmarłych”, która zawiera wybór najpiękniejszych modlitw z wielkiej tradycji biblijnej, tradycji liturgicznej Kościołów chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu, wielkich postaci chrześcijaństwa oraz nowych ruchów duchowych. Znajdują się tu również specjalne modlitwy i litanie do Maryi z Montligeon. Wszystkie te modlitwy z wielką mądrością i wrażliwością odnoszą się do różnych sytuacji i aspektów śmierci i tęsknoty za osobami, które odeszły. Szczególnie piękne i pełne mądrej pociechy są modlitwy przeznaczone dla ludzi, którzy przeżywają lub przeżyli utratę najbliższych członków rodziny. Modlitwa za zmarłych to przede wszystkim wyznanie wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa, które jest źródłem chrześcijańskiej nadziei.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  3°C Wtorek
  dzień
  3°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  1°C Środa
  rano
  wiecej »