Brazylia: debaty przed zebraniem plenarnym episkopatu

Kościół w Brazylii szykuje się do 47. zgromadzenia plenarnego tamtejszego episkopatu. Centralny temat najbliższego spotkania wszystkich pasterzy brazylijskiego Kościoła będzie brzmiał: „Formacja kapłańska: wskazania i wyzwania". - podaje Radio Watykańskie.

Choć obrady rozpoczną się dopiero po Wielkanocy (od 22 kwietnia do 1 maja 2008), to w minionym tygodniu w stolicy kraju odbyło się kilka spotkań przygotowawczych przed tym wydarzeniem. Według bp. Esmeraldo Barreto de Farias, odpowiedzialnego za Komisję do spraw posług sakramentalnych i życia konsekrowanego, tematyka misji będzie linią przewodnią zebrania. Punktem odniesienia do dyskusji jest Rok św. Pawła i dokument końcowy V Konferencji Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, która odbyła się w maju ubiegłego roku w Aparecidzie. „Staramy się dostrzec, jak św. Paweł tworzył wspólnoty uczniów i misjonarzy, i jak zostają ukazane w «Dokumencie z Aparecidy» uzasadnienia i motywacje zaistnienia wspólnoty misyjnej” – wyjaśnił wspomniany hierarcha. Innym tematem, który zdominował debaty biskupów, księży i świeckich, było „Wprowadzenie do życia chrześcijańskiego”. „Zadanie jest następujące: jak przekazać wiarę w świecie coraz bardziej zsekularyzowanym; w świecie, który oferuje wiele wyborów religijnych? W jaki sposób, wobec tej rzeczywistości, wprowadzić kogoś w tajemnicę wiary chrześcijańskiej, to znaczy, by całkowicie przylgnął do Jezusa Chrystusa i przyjął Jego zaproszenie?” – powiedział bp Eugênio Rixen, przewodniczący Komisji Episkopatu do spraw animacji biblijno-katechetycznej. Zanosi się na to, że przyszłoroczne spotkanie tutejszego episkopatu będzie bardzo pracowite i bogate w praktyczne wskazania duszpasterskie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  0°C Wtorek
  rano
  3°C Wtorek
  dzień
  3°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  wiecej »