Apel muzułmańskich konwertytów

Muzułmanie, którzy przeszli na chrześcijaństwo wystosowali specjalny apel do uczestników obradującego w Watykanie Forum Katolicko-Muzułmańskiego, w którym domagają się prawdziwej wolności religijnej.

Wzywają zarazem, by «specjaliści do dialogu» pamiętali, że sytuacja chrześcijan w wielu krajach muzułmańskich jest naprawdę dramatyczna. Stąd, jak piszą, pilna potrzeba zagwarantowania każdemu prawa do zmiany religii. Pod apelem podpisało się 144 chrześcijan, w tym 77 muzułmanów, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo. Sygnatariusze apelu: katolicy, prawosławni i protestanci z Afryki i Bliskiego Wschodu apelują, by Forum Katolicko-Muzułmańskie doprowadziło do przyjęcia tego, co następuje: 1. islamskie prawo nie może być aplikowane w wypadku niemuzułmanów; 2. zostanie zniesiona kategoria „dhimmi”, czyli obywateli drugiej kategorii; 3. wolność do swobodnej zmiany religii zostanie uznana jako podstawowe prawo człowieka, prawo pochodzące do Boga, który nikogo nie zmusza do oddawania Mu chwały; Sygnatariusze apelu przypominają, że w wielu krajach wyznawcy islamu czy hinduizmu którzy nawracają się na chrześcijaństwo, traktowani są jako przestępcy którym grozi kara za apostazję. Stąd wielu stając się uczniem Chrystusa automatycznie skazuje się na emigrację. Forum Katolicko-Muzułmańskie zakończy się jutro wydaniem wspólnej deklaracji. Wcześniej jego uczestnicy zostaną przyjęci na specjalnej audiencji przez Benedykta XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »