Indie: Będzie kolejna fala przemocy?

Indyjscy chrześcijanie obawiają się wybuchu kolejnej fali przemocy. Ich obawy związane są z zabójstwem kolejnego hinduistycznego fundamentalisty. Dhanu Pradhan, został zabity wczoraj, przez niezidentyfikowanych sprawców, w zamieszkiwanej w większości przez chrześcijan wiosce Kumharigaon w stanie Orisa.

Był on przedsiębiorąc budowlanym i doglądał tam prac przy wznoszeniu jednej ze szkół. Wówczas podeszło do niego trzech mężczyzn i zastrzeliło. Policja potwierdza, że Pradhan od dawna znajdował się na przygotowanej przez maoistów liście osób, które należy wyeliminować. Pradhan był jednym ze sprawców ataków na chrześcijan w grudniu 2007 r. Chrześcijanie obawiają się, że mimo iż to nie oni stoją za zabójstwem hinduisty mogą ponownie paść ofiarą fundamentalistów. Tak stało się w sierpniu br. kiedy to zamordowanie przez maoistów, hinduistycznego guru Swamiego Laxamananada Saraswatiego, stało się zarzewiem antychrześcijańskiej rewolty. Rzecznik prasowy diecezji Cuttack Bhubaneśwar ks. Dibya Singh powiedział agencji AsiaNews, że wśród chrześcijan wybuchła panika. „Sytuacja jest naprawdę bardzo napięta i niewiele trzeba by działania maoistów zostały obrócone przeciwko wyznawcom Chrystusa”. Orisa jest stanem, w którym hinduistyczni fundamentaliści są bardzo silni. Od 1968 r. obowiązuje tam prawo przeciwko konwersjom. W 1999 r. nieznani sprawcy spalili żywcem australijskiego pastora Grahama Stainesa wraz z dwojgiem dzieci. W tym samym roku zamordowano tam katolickiego księdza, o. Arula Dossa. Najnowsze dane mówią, że w ciągu ostatnich dwumiesięcznych rozruchów fundamentaliści zabili co najmniej 500 chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  18°C Poniedziałek
  rano
  25°C Poniedziałek
  dzień
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  wiecej »