Moskwa: Przygotowania do intronizacji patriarchy

Kard. Walter Kasper będzie reprezentował Benedykta XVI podczas intronizacji patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla. W ceremonii udział wezmą również przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich i religii.

Na niedzielną uroczystość do Moskwy przyjadą przedstawiciele wielu lokalnych Kościołów prawosławnych świata, w tym: patriarcha Aleksandrii i całej Afryki Teodor II oraz metropolita Warszawy i całej Polski Sawa. Kościół rzymskokatolicki reprezentować będą: przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Walter Kasper, duchowny kierownik katolickiej Wspólnoty św. Idziego bp Vincezo Paglia wraz z jej inicjatorem Andreą Riccardim, szef fundacji „Kirche in Not” Joaquín Allende i przedstawiciele Kościoła katolickiego w Niemczech. Przyjadą również reprezentanci Kościołów protestanckich z Finlandii, Niemiec i Norwegii, przeor wspólnoty z Taizé Alois Leser, sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów Samuel Kobia i inni. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele katolików rosyjskich, w tym abp Paolo Pezzi z Moskwy i inni biskupi. Towarzyszyć im będzie nuncjusz apostolski w Rosji abp Antonio Mennini. Uroczystość intronizacji rozpocznie się w niedzielę rano w moskiewskiej świątyni Chrystusa Zbawiciela.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  24°C Czwartek
  dzień
  wiecej »