UPC Polska kontra TV Trwam

TV Trwam znikła z listy programów dostępnych w sieci kablowej UPC. Przyczyny tej sytuacji wyjaśnia Nasz Dziennik.

W komunikacie UPC Polska z 16 stycznia napisano: "UPC Polska rozszerza dystrybucję kanału Religia.tv. Od 19 stycznia br. kanał ten będzie dostępny dla wszystkich klientów Telewizji Cyfrowej UPC oraz Pakietu Pełnego i Pośredniego telewizji analogowej. Religia.tv zastąpi w ofercie telewizji analogowej kanał TV Trwam, który zostaje wyłączony z powodów formalno-prawnych. [...] Religia.tv nadaje 16 godzin na dobę. Kanał ten zastąpi w ofercie telewizji analogowej TV Trwam, który zostaje wyłączony z powodów formalno-prawnych oraz braku zgody nadawcy na dystrybucję kanału w sieci UPC. Firma jest otwarta na rozmowy z nadawcą TV Trwam i nie wyklucza, że po dopełnieniu niezbędnych formalności prawnych, kanał TV Trwam powróci do oferty UPC." Mimo deklarowanej przez UPC Polska chęci porozumienia z Fundacją "Lux Veritatis" w sprawie udostępniania sygnału Telewizji Trwam, stacja ta znikła z oferty operatora - czytamy w "Naszym Dzienniku" - Jak wynika z oficjalnego stanowiska UPC, chodzi o brak umowy, na mocy której UPC mogłoby nadal nadawać sygnał Telewizji Trwam. "Kanał TV Trwam był dystrybuowany w sieci UPC bezpłatnie, a zaproponowane przez naszą firmę zapisy nowej umowy nie zmieniały dotychczasowego sposobu dystrybucji kanału" - napisała Aneta Madzelan z UPC Polska. Zaznaczyła, iż to Fundacja "Lux Veritatis" nie jest zainteresowana dalszą współpracą - dodaje "Nasz Dziennik". Tę wypowiedź na łamach "Naszego Dziennika" sytuację komentuje o. Tadeusz Rydzyk: "Sprawy związane z nadawaniem sygnału Telewizji Trwam w sieci UPC były załatwione tak, jak należy. Tymczasem dowiadujemy się, że nadawanie będzie przerwane. Chciano zmienić warunki na gorsze dla naszych telewidzów. Nie mogliśmy się zgadzać na droższe pakiety, szczególnie że udostępniamy sygnał bezpłatnie. Pojawiły się propozycje, by przejść na pakiet cyfrowy - podobno do końca roku wszystkich mają objąć takie zmiany - ale to rozwiązanie kosztowało 65 zł, to bardzo dużo. Przecież nie stać ludzi biednych na takie koszta. Dla mnie jednak sprawa jest jednoznaczna: wyrzucono Telewizję Trwam, by wprowadzić kanał Religia TV, będący własnością ITI. Ten koncern wraz z osobami tworzącymi kanał, a są to także osoby duchowne, zrobił to z nami. Takie postępowanie uważam za skandal. Bo może nas ktoś nie lubić, ale tak się nie robi. Na dodatek z UPC wychodzą głosy, że to my nie chcieliśmy współpracować. Co więcej, w punktach tej firmy podawane są fałszywe informacje, że ja żądałem pieniędzy od UPC. To wszystko jest nieprawdą. Z naszej strony nigdy nie było mowy o żadnych pieniądzach. To wszystko wpisuje się w całe działania mające na celu zniszczenie Radia Maryja i dzieł wokół niego powstałych. Różnymi sposobami eliminuje się nas, gdzie tylko się da. To nie tylko UPC czy nadgorliwe różnego rodzaju kontrole, jakich doświadczamy. Widzimy, co robi rząd, przecież w działania przeciwko nam zaangażowanych jest przynajmniej dwunastu ministrów."

«« | « | 1 | 2 | » | »»
 • ks. Wojciech Grzesiak
  11.02.2009 23:20
  Przepraszam ale to już nie tylko nie-katolickie ale nie-kulturalne. Uwaga na takowych jak Nat - rozwalą Kościół pod płaszczykiem otwartej krytyki. Takich trzeba się bać i Boga prosić aby nie dawać im zbytniej kościelnej swobody.
 • ks. Wojciech Grzesiak
  11.02.2009 23:22
  słów kilka jeszcze - ów nat do kościelny bandzior - tak wynika z jego wypowiedzi. Dziękuję
 • Mieczysław
  12.02.2009 14:03
  RE:nat
  Nie tylko uprawia bełkot na tym forum ale też szerzy nienawiść do kościoła i kapłanów.
  Trafił na ten portal przypadkiem z mediów polsko-języcznych bo i jego mowa go zdradza.
  Pochodzi chyba z kościoła ks.Sowy i jego nauki lub Tygodnika Powszechnego, dla których oj.T.Rydzyk jest poprostu solą w oku. Zaden przywódca dotąd nie zrobił tyle dobrego co oj.T.Rydzyk i tego miernoty mu zazdroszczą.
  Pozdrawiam gorąco oj.T.Rydzyka.
 • nat
  12.02.2009 21:42
  Czytając komentarze Ks. A. Grzesiaka i Mieczysława dochodzę do wniosku, że to burza (prawie)mózgów! Dziekuję za zainteresowanie:).
  Co to za jeden, ten przywódca "oj.T.Rydzyk", jest taki:)?

  Wolałbym nie być nazywany "bandziorem" (choć wiem, że nie mogę wymagać od Księdza, odpowiadającego mi, poziomu kultury). Takie wyrażenia są w tym kraju karalne. Nawet jeśli nie podał Ksiądz swoich prawdziwych personaliów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  20°C Piątek
  wieczór
  19°C Sobota
  noc
  24°C Sobota
  rano
  25°C Sobota
  dzień
  wiecej »