„Volo Papale" - trwa konkurs dziennikarski dla młodzieży

Reportaż, prezentacja multimedialna, materiał filmowy lub dźwiękowy - to kategorie w jakich uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać prace do konkursu dziennikarskiego „Volo Papale"

Konkurs organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie w związku z I pielgrzymką Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Nagrody to notebook oraz cyfrowe aparaty fotograficzne. Prace przesyłać można pocztą lub drogą elektroniczną do 20 kwietnia, a wyniki znane będą miesiąc później. Rozdanie nagród nastąpi w 30 maja podczas imprezy kulturalnej „Miasto miłosierdzia”. Wszelkie informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej www.volo.centrumjp2.pl . Konkurs ma zachęcić uczniów, aby w nowatorski sposób pochylili się nad spuścizną tamtego czasu, który znają wyłącznie z materiałów archiwalnych, telewizyjnych i prasowych lub z opowieści bliskich, dla których znaczenie słów „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi” miało znaczenie historyczne, ale czasem było też przełomowe dla ich życia osobistego, w relacjach z drugim człowiekiem. Organizatorzy chcą, by konkurs „Volo Papale” zachęcił młodych ludzi, którzy interesują się sztuką reportażu, do aktywnego włączenia się w spisanie i utrwalenie tych głosów, a zarazem by pomógł im w zdobywaniu szlifów pracy dziennikarskiej, z którą być może zwiążą swoją przyszłość już na studiach. Na stronie internetowej konkursu, przy współpracy z Laboratorium Reportażu UW, powstał swego rodzaju „poradnik”, w którym znajduje się materiał o teorii reportażu oraz przedruk relacji nawiązujących do I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (autorstwa m.in. Mirona Białoszewskiego, Andrzeja Kijowskiego, Jana Góry, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Andrzeja Stasiuka), a także teksty warsztatowe najlepszych polskich współczesnych reporterów i wywiady ze specjalistami. Na ocenę jury wpływać będzie oryginalność i atrakcyjność zgromadzonego materiału, umiejętność wykorzystania odpowiedniej formy wyrazu, poprawność i styl dokumentu, poziom wyczerpania tematu, pomysłowość autora oraz estetyka wykonania dokumentacji. Patronami medialnymi konkursu są: Gość Niedzielny, Magazyn Familia, Radio Józef, portal duchowy.pl oraz Perspektywy i TVP1.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »