Nie ma sprawy?

Kto wpadł na pomysł, żeby takie badania przeprowadzić? Kto je zamówił? I kto je spożytkuje?

Naukowcy zbadali eutanazję pod kątem nadużyć. Ze zrozumiałych względów ich badania miały ograniczony zasięg - nie mogli prowadzić badan gdziekolwiek, ale tylko tam, gdzie prawo dopuszcza zabijanie ludzi na ich życzenie. Na szczęście są to wciąż w skali globu niewielkie enklawy. Problem, który badali naukowcy raczej powinien zainteresować policję i wymiar sprawiedliwości, bo mówiąc prostym językiem, starli się ustalić, czy zabija się tylko tych ludzi, którzy naprawdę tego chcieli, czy też pod przykrywką legalnej eutanazji po prostu morduje się ludzi, którzy komuś zawadzają. Na przykład psychicznie chorych. Z punktu widzenia naukowców jest dobrze. „Obawy przed nadużywaniem procedury eutanazji są bezpodstawne” - napisali w raporcie zamieszczonym w brytyjskim fachowym magazynie zajmującym się... etyką lekarską. Zastanawiam się, po co naukowcy z Uniwersytetu Utah przeprowadzili swoje badania i przygotowali raport w uspokajającym tonie. Kto wpadł na pomysł, żeby takie badania przeprowadzić? Kto je zamówił? I kto je spożytkuje? Nie zdziwiłbym się, gdyby chodziło o akcję reklamową. O promowanie eutanazji. O to, aby móc w spocie telewizyjnym, tak jak się to czyni w reklamach past do zębów i proszków do prania powołać się na opinię autorytetów naukowych, żeby przekonać klienta, że produkt jest bezpieczny, wysokiej jakości i na pewno nie zaszkodzi. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że za jakiś, niezbyt długi czas, zobaczę podczas spaceru wielki billbord z zachęcającym napisem „Bezpieczna eutanazja – nie zabijemy Cię bez Twojej zgody”. Odnoszę wrażenie, że przeprowadzanie tego typu badań służy „oswajaniu” eutanazji. Jest formą wmawiania ludziom, że zabijanie człowieka na jego życzenie to taka sama usługa jak naprawienie samochodu. Że to coś normalnego. Otóż właśnie nie. Zabijanie ludzi na ich życzenie nie jest czymś normalnym. Jest nadużyciem. Bardzo poważnym nadużyciem. I jeśli już coś należy badać, to dlaczego w dwudziestym pierwszym wieku ludzie podejmują tak desperackie decyzje. Dlaczego wolą dać się zabić, niż „być ciężarem dla rodziny”. Amerykańscy naukowcy napisali raport o eutanazji w tonie „nie ma sprawy”. Być może sami kiedyś się przekonają, że jest sprawa. Ale wtedy będzie już dla nich za późno.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Katarzyna
  02.10.2007 13:16
  Jak wyglądało oswajanie z zabijaniem, np. ludzi niepełnosprawnych w III Rzeszy? A no, dzieci rozwiązywały zadanie matematyczne - Ile społeczeństwo zaoszczędziłoby, gdyby nie musiało wydawać na chorych psychicznie i kaleki w zakładach opiekuńczych?
  Jak nie zaczniemy głośno protestować i organizować się przeciwko zwyrodniałej ideologii, pomagać zrozpaczonym i cierpiącym, to nasze wnuki będą rozwiązywały zadania matematyczne - Ile zaoszczędziłyby Kasy Chorych, zakłady ubezpieczeniowe i wreszcie - sam podatnik, gdyby wprowadzono eutanazję? Kto wie, może już nie na życzenie, tylko według kryteriów ustalonych, podpartych ekspertyzami "naukowców", przez parlamenty. Czy to nie jest neonazizm przypadkiem?
  Jak czytam takie wiadomości, to gdyby nie nadzieja płynąca z wiary, nie chciałabym już żyć w świecie takich naukowców. A tak mogę westchnąć, Boże, jak dobrze, że JESTEŚ!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  13°C Piątek
  rano
  16°C Piątek
  dzień
  16°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  wiecej »