Do najnowszego wydania "Gościa Niedzielnego" dołączyliśmy książkę "Pasja" niemieckiej mistyczki Anny Katarzyny Emmerich. Książka jest opisem męki Jezusa. Na jej podstawie Mel Gibson nakręcił głośny film "Pasja", który na całym świecie zobaczyły tłumy ludzi.
Film sprawił, że objawienia zaczęły przeżywać prawdziwy renesans. Anna Emmerich przedstawia swoje wizje z nieprawdopodobną dokładnością. Choć była zamknięta w klasztorze odległym od Jerozolimy o 5300 kilometrów, potrafiła odtworzyć z detalami topografię tego miasta. Nie ruszając się ze swojego łóżka, widziała nie tylko, jakiego koloru był ołtarz na Arce, na której Noe składał ofiarę Panu, i jaką barwę nosiła szata, którą wdziewał każdego dnia Abraham, ale nawet jak wyglądało wesele Najświętszej Marii Panny.
Anna Katarzyna Emmerich urodziła się 8 września 1774 r. w wiosce Flamske, w diecezji Münster w Westfalii, w północno-wschodnich Niemczech. Była piątym z dziewięciorga dzieci ubogich rolników Bernarda i Anne Emmerichów. Choć jako dziecko często chorowała, od najmłodszych lat pomagała w pracach w polu i przy domowym gospodarstwie. Uchodziła za osobę skrytą i cichą. Najbliżsi z niepokojem spoglądali na jej niespotykaną u rówieśników pobożność. Traktowała sprawy wiary niezwykle poważnie. Gdy jako siedmiolatka przygotowywała się do Pierwszej Komunii świętej w drodze do kościoła, gdzie miała odbyć swą pierwszą spowiedź, wzbudziła w sobie tak szczery żal za grzechy, że… straciła przytomność. Towarzyszące jej dzieci musiały zanieść ją na rękach do kościoła. Proces beatyfikacyjny Anny Katarzyny Emmerich, rozpoczęty pod koniec XIX wieku, został na nowo podjęty w 1972 r. W niedzielę 3 października 2004 r. Jan Paweł II ogłosił mistyczkę błogosławioną.
Książka ma 360 stron i oprawę miękką. Ze względu na jej wagę i objętość, a przez to droższy kolportaż to wydanie „Gościa” z książką kosztuje 6 zł. Koszty druku w całości pokrył pan Roman Kluska.
Książka dostępna jest także z e-wydaniem "Gościa Niedzielnego".
Chcesz zamówić? gosc.pl/Prenumerata
W nowym numerze także: tekst Marcina Jakimowicza o Katarzynie Emmerich i jej wizjach, sylwetka Władimira Putina, kolejny odcinek wielkopostnego cyklu z Janem Pawłem II oraz materiały, dotyczące sytuacji na Ukrainie i w Rosji.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.