Europa Plus-Twój Ruch kończy działalność

W czwartek o godz. 15 odbędzie się spotkanie koalicji Europa Plus-Twój Ruch. "Można dziś oczekiwać, że koalicja zakończy swą działalność" - powiedział PAP wiceszef Twojego Ruchu Marek Siwiec.

W skład koalicji Europa Plus-Twój Ruch, obok Twojego Ruchu Janusza Palikota, weszły m.in. Partia Demokratyczna Andrzeja Celińskiego, stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza i Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego.

"Dziś ma się spotkać koalicja i zarząd Twojego Ruchu i można dziś oczekiwać, że koalicja zakończy swą działalność, bo wybory się odbyły. Będzie pewnie okazja do wymiany poglądów, co wyszło, co nie wyszło" - poinformował Siwiec, który bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła w Wielkopolsce z listy koalicji.

Pytany, czy zakończenie działalności oznacza, że inicjatywa zostanie rozwiązana, odparł, że koalicja została powołana na wybory europejskie. "Była umowa koalicyjna, wszystko było związane z wyborami europejskimi. Skoro wybory się odbyły, to koalicja przestaje istnieć, tu nie ma jakichś aktów rozwiązania, tylko zakończenia swej działalności, wygaśnięcia" - tłumaczył. Dopytywany, czy powodem jest wynik wyborczy, zaprzeczył. W niedzielnych wyborach do PE koalicja Europa Plus-Twój Ruch znalazła się pod progiem wyborczym; uzyskała 3,58 proc. poparcia.

Na uwagę, że politycy inicjatywy zapowiadali wcześniej, że projekt Europa Plus-Twój Ruch będzie wykraczał poza wybory europejskie, stwierdził: "przede wszystkim na razie nie ma nowych wyborów".

Andrzej Celiński powiedział PAP, że spotkanie odbędzie się o godz. 15. Pytany, jakich spodziewa się decyzji, opowiedział, że nie wie. "Ja nie jestem autorem tego spotkania" - powiedział.

Kilka dni temu politycy koalicji Europa Plus-Twój Ruch zapowiadali, że jeszcze w tym tygodniu spotkają się liderzy, by podsumować przegrane dla tej koalicji wybory do PE. Mówili m.in. o potrzebie przeformułowania projektu, utworzeniu partii, a niektórzy nie wykluczali rozpadu projektu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
25°C Piątek
dzień
27°C Piątek
wieczór
24°C Sobota
noc
18°C Sobota
rano
wiecej »