Strefa Chwały

4-8 lipca 2014. "Kto jest Twoim bohaterem?", czyli XXII Spotkanie Muzyków Chrześcijan.

Kiedy: 4-8 lipca 2014

Gdzie: Stary Sącz

Szczegóły: www.strefachwalyfestiwal.pl

W trakcie wydarzenia będzie czas muzycznego uwielbienia, ale nie zabraknie także konferencji, spotkań w grupach, znamienitych gości i... ciszy. Można już się zgłaszać!

Od 4 do 8 lipca w Starym Sączu pod hasłem: „Kto jest Twoim bohaterem?” odbędzie się XXII Spotkanie Muzyków Chrześcijan Strefa Chwały Festiwal. Do tego przepięknego miasteczka, położonego u zbiegu Dunajca i Popradu, na tle pasma Radziejowej i Przehyby, zjadą muzycy, plastycy, aktorzy, dziennikarze, politycy, a także księża. Strefa Chwały Festiwal to wyjątkowe spotkania osób różnych profesji, które na co dzień żyją według wartości chrześcijańskich. Jak każdego roku, będzie dużo radości, rozmów, muzyki, a przede wszystkim modlitwy, także tej wyrażanej śpiewem, grą na instrumencie.

W tym roku konferencje kerygmatyczne będzie głosił o. Jacek Dubel CSsR, przewodniczący Senatu Ogólnopolskiego Porozumienia Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji, członek Zarządu Stowarzyszenia "Alfa" Polska, członek Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Będą także spotkania w grupach oraz konferencje tematyczne, m.in. na temat rodziny, roli mediów w nowej ewangelizacji, piękna liturgii.

Podczas Strefa Chwały Festiwal do Starego Sącza przyjadą m.in. bp Andrzej Jeż, bp Grzegorz Ryś, ks. Marek Gancarczyk, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Marek Jurek.

Za muzyczną oprawę odpowiedzialny jest Robert Cudzich, który do diakonii muzycznej zaprosił członków m.in. takich zespołów, jak: Amenband, New Life’m, Deus Meus, Play & Pray. O. Andrzej Bujnowski OP wraz z Hubertem Kowalskim, dbając o piękno liturgii, przygotowują śpiewy 4-głosowe z akompaniamentem orkiestry.

Szczególnym dniem rekolekcji będzie niedziela (6 lipca), która tradycyjnie już będzie miała charakter otwarty. Będzie to Rodzinne Świętowanie Niedzieli – czas zabaw rodzinnych, koncertów, świadectw, które zakończą się nocnym uwielbieniem.

Podczas Streya Chwały każdy znajdzie coś dla siebie. Poza głównym planem, będzie specjalny program dla młodzieży w wieku 12–16 lat, a rodzice mniejszych dzieci także nie muszą się martwić, bo dla nich przygotowane są gry i zabawy pod czujnym okiem animatorów. Trochę historii, szczegółowe informacje i możliwość rejestracji dostępne na odnowionym serwisie: www.strefachwalyfestiwal.pl.

Organizatorem Strefa Chwały Festiwal jest Stowarzyszenie "Muza Dei".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
20°C Niedziela
noc
17°C Niedziela
rano
27°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
wiecej »