Gwiazda argentyńskiego futbolu, Lionel Messi oraz jego koledzy w reprezentacji Argentyny dużą wagę przykładają do opieki duchowej podczas rozpoczynających się jutro w Brazylii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - Mundialu 2014.
Jak donosi prasa argentyńska, narodowej drużynie dwukrotnego mistrza świata towarzyszyć będzie ks. Juan Jose Medina. Zawodnicy dobrze się znają z 55-letnim kapłanem. Już od 1997 roku, na prośbę Argentyńskiej Federacji Piłki Nożnej AFA, w centrum treningowym „Albiceleste” w Ezeiza niedaleko międzynarodowego lotniska w Buenos Aires sprawuje on duchową posługę w kaplicy św. Franciszka z Asyżu. Ks. Medina spotyka się tam dwa razy w tygodniu z zawodnikami różnych grup wiekowych, działaczami i pracownikami.
„Papież Franciszek wie o tym, co robię, to on upoważnił mnie do poświęcenia tej kaplicy. Musiałem wtedy poinformować o tym władzę kościelną, a był nim wtedy kardynał Jorge Maria Bergoglio, obecny papież" - powiedział kapelan argentyńskich piłkarzy w rozmowie z gazetą „La Nacion”. Przyznał jednocześnie, że po raz pierwszy będzie towarzyszył piłkarzom swojej kadry narodowej na Mundialu. "To piękne doświadczenie, że będę mógł być razem z nimi i wspierać w każdej chwili” - powiedział ks. Medina.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.