Dżihadyści krzyżują swoich wrogów

Islamscy ekstremiści wykorzystują krzyże, symbol chrześcijaństwa, do terroryzowania swych nieprzyjaciół.

W okolicach Aleppo ukrzyżowanych zostało co najmniej dziewięciu wrogów dżihadystów. Islamiści zapowiedzieli zarazem, że na terenie wprowadzonego przez nich kalifatu „nie ma miejsca na demokrację i zachodnie śmieci”, za które uważają m.in. edukację.

Islamiści niszczą też chrześcijańskie symbole religijne, choć protestują przeciwko temu miejscowi imamowie. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Mosulu, gdzie tamtejszy imam wezwał dżihadystów, by uszanowali dziedzictwo historyczne, także to związane z chrześcijaństwem. Fundamentaliści odpowiedzieli, że „na terenie kalifatu nie istnieją kurie biskupie czy kościoły”. W Mosulu w miejscu krzyży na chaldejskim kościele i świątyni syryjskoprawosławnej zawiesili czarne flagi, będące symbolem islamskiego dżihadu. Zajęli też obie katolickie kurie biskupie.

Jednocześnie chaldejski patriarcha abp Louis Sako podkreśla, że chrześcijanie nie są na specjalnym celowniku sunnickich islamistów. Cierpią tak samo jak wszyscy inni mieszkańcy Syrii i Iraku, których uznają oni za swych wrogów. Dotyczy to także muzułmanów będących szyitami. Jednak obawy co do przyszłości wyznawców Chrystusa na terenie kalifatu rosną.

«« | « | 1 | » | »»
 • Viator
  02.07.2014 09:20
  Czas uznać prawdę oczywista. Islam to religia morderców. Może i od czasu do czasu głoszą tolerancję. Ale kiedy nie jest im na rękę, zabijają bez skrupułów. Powtarzane po tylokroć zapewnienia i apele w których podkreśla się, ze religia nie może usprawiedliwiać przemocy i temu podobne w dzisiejszym islamie nie są warte funta kłaków.
 • Zibi89
  02.07.2014 09:38
  Walka prowadzona przez Islamskie Państwo Iraku i Lewantu przypomina liczbą ofiar i bezwzględnością wojnę karteli narkotykowych w Meksyku.

  ISIL to nie tyle ekstremiści czy fanatycy religijni co transnarodowa przestępczość zorganizowana o mentalności sekty.
  Postawa imama dobitnie o tym świadczy.

  Widać przynajmniej jak na dłoni dlaczego obalenie reżimu Husajna było największym błędem administracji amerykańskiej.
  Chyba, że pogrążenie regionu w chaosie było nadrzędnym celem. Poza dostępem do ropy mosulskiej oczywiście.
 • katolik
  02.07.2014 09:38
  SW II zbiera gorzkie owoce. Koniec świata może być w każdej chwili.
 • Trzeźwy
  02.07.2014 21:58
  Islam to religia. Islam to źródło wojen i prześladowań. Islam to religijno-polityczny totalitaryzm w najgorszym wydaniu. Ślepy, głupi, nieludzki, szatański. Oj, tak, ważę słowa. Historia przez całe wieki pokazuje jedną prawdę: islam można zatrzymać tylko siłą. Tak było za Sobieskiego, tak jest też dzisiaj. Jak ktoś tego nie rozumie, to trudno. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  19°C Środa
  rano
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  wiecej »