Rozpoczęła się akcja "Szpital Domowy" - modlitewny maraton w intencji odnowy moralnej Krakowa.
- Jednoczy nas ważna sprawa. Kraków traci swoje oblicze jako miasta naznaczonego w minionych wiekach świętością wielu świadków Jezusa Chrystusa i jego Ewangelii - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. inaugurującej akcję duszpasterstw akademickich i wspólnot młodzieżowych "Szpital Domowy".
Podkreślił, że w takim Krakowie żył Karol Wojtyła, który "wszystkim nam pozostawił troskę o kulturę i ducha tego miasta".
W wieczornej Eucharystii w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym, mimo przenikliwego chłodu, wzięło udział na tyle dużo osób, że wiele z nich musiało stać poza świątynią.
Data otwarcia "Szpitala Domowego" nie była przypadkowa i przypadła w setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny - męczennicy, która oddała życie broniąc swojej czystości.
Sednem samej akcji będzie codzienna modlitwa w intencji moralnej odnowy Krakowa.
- Naszym pragnieniem jest spotkać się z Bogiem i powiedzieć mu: "Boże, to jest miasto, w którym żyjemy, które nam dałeś, którego jesteśmy mieszkańcami. Widzimy, że dzieją się w nim rzeczy, których nie chcemy. My nie mamy na to wpływu, ale Ty masz wpływ na wszystko. Chcemy stanąć przed Tobą i prosić Cię, byś pomógł nam w konkretnych zmianach w Krakowie" - mówi Karol Sobczyk, rzecznik prasowy akcji "Szpital Domowy".
- Chcemy stanąć modlitewnym murem, by doświadczyć działania Boga i zobaczyć zmiany - dodaje.
Jak przekonywał kard. Dziwisz, do działania motywuje także fakt, że Kraków odwiedzają rzesze turystów i pielgrzymów, a tysiące studentów dorastają tu do przejęcia odpowiedzialności za ojczyznę i za Kościół.
- To wszystko zobowiązuje nas, byśmy troszczyli się o dzisiejszy Kraków, by jego oblicza nie deformowały miejsca rozpusty i pijaństwa - zachęcał metropolita.
Modlitwa w ramach "Szpitala Domowego" odbywać się będzie codziennie aż do 18 grudnia w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym (oraz wokół niego). Intencją adoracji, prowadzonej każdego dnia przez inną wspólnotę, będzie moralna odnowa Krakowa, w którego centrum kwitną kluby erotyczne. Modlitwa zawsze będzie się rozpoczynać o godz. 20. W niedziele jej elementem będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa.
Prowadzona będzie również zbiórka pieniędzy na pomoc osobom wykorzystanym i poranionym.
aktualna ocena | 4,37 |
głosujących | 8 |
Ocena |
bardzo słabe
|
słabe
|
średnie
|
dobre
|
super
35-latek, który zaatakował bo był niezadowolony z przebiegu procesu leczenia, jest w rękach policji.
Prawo to utracił na mocy decyzji papieża Franciszka, podjętej w 2020.
"Jesteśmy w kontakcie z dostawcą usług w celu rozwiązania problemu" .
Opinia rzecznika TSUE w związku z pytanie sądu o status sędzi wybranej przez KRS po 2018 r.
Lider zwycięskich liberałów zapowiada współpracę z partnerami innymi niż USA.