Polacy ujęli się za obrończynią życia

150 osób wzięło wczoraj udział w pierwszej pikiecie w obronie Mary Wagner pod kanadyjską ambasadą w Warszawie.

Demonstranci skandowali: "Uwolnić Mary Wagner", "Dziś aborcja, jutro Auschwitz", "Stop aborcji w Kanadzie" , "Wstydź się, Kanado!". Trzymali tablice z hasłami: "Mary Wagner - obrońca życia", "Aborcja mordem na nienarodzonych", "Mary Wagner prześladowana za ratowanie dzieci. Nie wstydzisz się, Kanado?", a także: "Nie powstrzymacie prawdy. 100 tys. ofiar aborcji w Kanadzie każdego roku".

Uczestnicy pikiety wysłuchali listu otwartego do premiera Kanady, który odczytał Mariusz Dzierżawski. Zawarto w nim apel o uwolnienie Mary Wagner: "200 lat temu niewolnicy z Afryki byli traktowani przez brytyjskie prawo jak rzeczy. Dzięki wieloletnim staraniom Williama Wilberforce’a brytyjskie prawo dostrzegło w niewolnikach ludzi. Od Pana zależy, czy prawo kanadyjskie, dostrzeże ludzi, w mordowanych przed narodzeniem dzieciach. Apelujemy do Pana o podjęcie kroków o natychmiastowe uwolnienie Mary Wagner, która, wspólnie z Lindą Gibbons, dźwiga dziś na swoich barkach honor Kanady."

Petycję złożono w biurze podawczym ambasady. Pani w okienku zapewniła, że petycję dostarczą premierowi Stephenowi Harperowi.
Ks. Piotr Bałtarowicz z Siemysłowa i s. Estera (nazaretanka z Tarnowa) mieli ze sobą biało-czerwone róże, które przekazali premierowi Kanady i pani ambasador wraz z petycję. Na pikiecie obecnych było też trzech parlamentarzystów Stanisław Pięta, Stanisław Kogut i Zdzisław Pupa, którzy wygłosili przemówienia w obronie Mary. Był też prof. Z. Stawrowski z UKSW, który zwrócił uwagę, że Kanada, aresztując Mary, łamie swoją konstytucję która zapewnia wolność wyrażania przekonań.

Ludzie chcą dalej przychodzić na te pikiety, bo większość z nich osobiście spotkała Mary podczas jej wizyty w Polsce w październiku. W rozmowach wyrażali podziw dla postawy Mary i zapewnienie o modlitwie za nią. Na koniec odczytano list Jane Wagner (mamy Mary) do Polaków.

Pikietujący ustalili, że będą kontynuować protest w obronie Mary Wagner pod ambasadą i wkrótce zorganizują kolejną pikietę.
W sobotę 10 stycznia o godz. 10.00 odbędzie się pikieta pod ambasadą kanadyjską w Berlinie w Niemczech. Organizuje ją Diakonia Życia przy Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MARY WAGNER

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Sobota
noc
22°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
27°C Sobota
wieczór
wiecej »