Przebywająca w areszcie kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner odpowiedziała na list poparcia, przesłany jej przez polskich lekarzy, m.in. prof. Bogdana Chazana. Odwdzięczyła im się krótkim pismem, skreślonym odręcznie zwykłym ołówkiem.
Mary Wagner oczekuje za kratami na proces, w którym po raz kolejny będzie oskarżona o to, że wbrew sądowym zakazom wchodzi do przychodni aborcyjnej w Toronto, wręcza napotkanym tam kobietom róże i proponuje pomoc, jeśli są gotowe rozważyć rezygnacje z zabicia swego dziecka. Za to właśnie spędziła w więzieniu już około 5 lat.
Oto treść listu Mary Wagner, opublikowana przez serwis internetowy kanadyjskiego pisma polonijnego "Goniec" (goniec.net.):
"Drogi prof. Bogdanie Chazanie, dr Rybak, dr Moszczyńska–Kowalska, dr Rojek, dr Nitek ,
Pozdrawiam w blasku Epifanii,
Dziękuję bardzo za Wasz list z 17 grudnia, który dostałam dopiero niedawno od trzech różnych osób, mieliśmy tutaj w Vanier (nazwa zakładu karnego - przyp. jd) opóźnienia w przekazywaniu poczty. Dziękuję za wszystko, co napisaliście i za Wasze modlitwy, jestem bardzo zbudowana Waszymi wysiłkami podejmowanymi w obronie naszych najmniejszych braci i sióstr i zdumiona Waszą determinacją i troską o Kanadę. Niech Pan Bóg Was błogosławi za skierowanie Waszego listu do przedstawicieli władz kanadyjskich i naszych Biskupów, jak również do lekarzy zaangażowanych w zabijanie dzieci nienarodzonych. Dziękuję bardzo.
Modlę się za Polskę i wasze starania ochrony dzieci niepełnosprawnych, niech Bóg da odwagę tym, którzy są władni objąć je opieką prawną. Modliłam się również za Waszą koleżankę dr Agnieszkę i jej dziecko oraz rodzinę.
Dotarły tutaj do mnie trzy kopie waszego listu. Proszę moich przyjaciół Małgorzatę i Andrzeja Kumorów, aby przesłali ten list do was. Mają piękną córkę Julię, która ma zespół Downa. Jest ich jedynym dzieckiem i źródłem wielkiej radości w ich życiu, jak również napełniła światłem życie innych osób.
Pozostając z wdzięcznością i we wspólnocie modlitwy,
Mary"
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.