Patriotyczni kibice na Jasnej Górze

Z udziałem ok. 5 tys. osób na Jasnej Górze odbyła się 7. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców.

Kombatanci, żołnierze Niepodległej Rzeczypospolitej, przekazali młodym Polakom „Testament Polski Walczącej”, dokument z konkretnym programem troski o przeszłość i przyszłość naszej Ojczyzny. Tegoroczna pielgrzymka nawiązywała do 70. rocznicy odzyskania Ziem Zachodnich i Północnych.

Testament oparty jest na ostatnich dokumentach Armii Krajowej. Jego najważniejsze przesłanie to pamięć o świadectwie życia i śmierci wszystkich, którzy w czasie próby służyli Ojczyźnie, oraz wierność wartościom chrześcijańskim i narodowym: „To jest wychowanie młodego pokolenia w duchu katolickim, to jest upamiętnienie ofiar, a także działania dydaktyczne na przyszłość – mówi Andrzej Dufek z Lechii Gdańsk. – Akcja ma też służyć podniesieniu chwały Maryi w naszym narodzie jako Królowej Korony Polskiej”.

Jak zauważył ks. Jarosław Wąsowicz, główny organizator pielgrzymki, kombatanci z pełną świadomością właśnie kibicom przekazali wezwanie do troski o polskie dziedzictwo: „To jest najbardziej aktywne środowisko polskiej młodzieży, która chce powracać do tych ważnych kart naszej historii. To nie jest tak, jak pokazują nas media głównego nurtu; to nie są chuligani, ale piękni młodzi ludzie, którzy chcą mówić o Polsce, o wartościach chrześcijańskich” – podkreślił ks. Wąsowicz.

Fani, głównie piłki nożnej, ale także innych dyscyplin sportowych, w związku z rocznicą odzyskania Ziem Zachodnich i Północnych modlili się szczególnie za tych, którzy właśnie z tych terenów najliczniej emigrowali z kraju, by i oni zostali „odzyskani” dla Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  19°C Sobota
  rano
  27°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  wiecej »