Gorące serca jak na dłoni

Kościół pw. bł. Karoliny zamienił się w duchowy Synaj.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży zakończyła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Mszę św. koncelebrowali duszpasterze młodzieży.

Tradycyjnie zostały pobłogosławione palmy i odbyła się procesja na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Ewangelię o męce i śmierci Pana Jezusa zaśpiewali alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Jako symbol uczestnictwa w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży wszyscy otrzymali ogrzewacze w kształcie serca.

– Jestem pod wielkim wrażeniem dzisiejszego dnia, było bardzo dużo moich rówieśników, którzy potrafili wielbić Pana z radością, ale również trwać w ciszy. Cieszę się, że nasza diecezja będzie nazywać się „Synaj”, ponieważ jestem fanem gór i nasza diecezja jest górzysta. Jestem odpowiedzialny za kontakt z mediami. Moim zadaniem było założenie oficjalnego profilu naszego okręgu na Facebooku, promocja Światowych Dni Młodzieży, pomoc w wyborze animatorów parafialnych odpowiedzialnych za media – mówi Jarek Baziak, z par. Sienna, okręgowy animator młodzieży Nowy Sącz – Centrum.

Świętowanie Niedzieli Palmowej zakończyła agapa, którą przygotowali członkowie i wolontariusze Caritas Diecezji Tarnowskiej. – Przygotowaliśmy w kilku naszych ośrodkach 700 kilogramów bigosu, 400 bochenków chleba i 1,5 tony jabłek – mówi Jerzy Maślanka, dyrektor domu dla bezdomnych w Tarnowie.

W rozdawaniu obiadu pomagali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Plastycznych z Tarnowa. – Dzisiaj pomaga nas 30 osób, ale kiedy trzeba więcej naszych rówieśników włącza się w akcję dobroczynną – mówią Elwira i Patrycja.

Diecezja tarnowska w światowym systemie ŚDM Kraków 2016 otrzymała nazwę „Synaj”. – Nazwa odnosi się oczywiście do świętej góry Starego Testamentu, na której Izraelici wędrujący do ziemi obiecanej otrzymali Dekalog i zawarli przymierze z Bogiem. Górzysty teren naszej diecezji symbolicznie został powiązany przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży z biblijnym Synajem – wyjaśnia ks. Paweł Górski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży tarnowskiej kurii.

W 2015 roku odbędą się jeszcze trzy ogólnodiecezjalne spotkania młodych, które będą nosiły również nazwę „Synaj”. – To będą modlitewne stacje przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie – dodaje ks. Górski.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
13°C Piątek
rano
16°C Piątek
dzień
16°C Piątek
wieczór
14°C Sobota
noc
wiecej »