Włączyć wolność religijną do priorytetów unijnej polityki obrony praw człowieka – ten postulat przedstawił abp Jean-Claude Hollerich, który przewodniczy Konferencji „Iustitia et Pax Europa”.
Jest ona siecią współpracy 30 katolickich komisji sprawiedliwości i pokoju działających na Starym Kontynencie. Arcybiskup Luksemburga spotkał się ze specjalnym przedstawicielem Unii Europejskiej ds. praw człowieka Stavrosem Lambrinidisem.
Abp Hollerich przypomniał o nasilających się w wielu krajach świata prześladowaniach ze względu na wyznawaną wiarę. Zaznaczył, że istnieje niepokojąca tendencja do przemilczania tego rodzaju nadużyć i sprowadzania wolności religijnej do swobody wypowiedzi. Dlatego, zdaniem luksemburskiego hierarchy, troska o ten rodzaj wolności oraz ochrona mniejszości religijnych powinna znaleźć należne miejsce w europejskiej polityce promującej prawa człowieka. Wyrazem tego mogłoby być też zintensyfikowanie unijnego dialogu na ten temat z przedstawicielami Kościołów i wspólnot religijnych. Przewodniczący Konferencji „Iustitia et Pax Europa” przypomniał też, że promowanie praw człowieka w edukacji zostało uznane za „skuteczne narzędzie przeciwdziałania ekstremizmowi i przemocy o charakterze religijnym”.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.