Parlament, Kościół i media potrzebują świętych. „Nie” dla fałszywych ideologii! Kard. Stanisław Dziwisz powtarza papieskie wołanie o ludzi sumienia.
− Wołanie o ludzi sumienia to wołanie o świętych. Czyż Polska nie woła dziś o ludzi sumienia? Czy takich ludzi nie potrzebuje nasz parlament i Kościół - by dawał przejrzyste świadectwo wierności Ewangelii, solidarności z narodem i odpowiedzialności za jego przyszłość. Czy takich ludzi nie potrzebują media? − pytał metropolita krakowski i stwierdził stanowczo: − Potrzeba nam świętych: polityków, pracodawców i pracowników. Potrzeba nam międzyludzkiej solidarności.
Szczególnie mocnym echem odbił się apel kard. Dziwisza: − Chcemy w naszej ojczyźnie mądrych praw. Nie godzimy się na to, by importowane fałszywie ideologie spod znaku gender miały niszczyć rodzinę i tradycję, nasze rodzime korzenie. Nie tędy droga! Nie taka jest nasza przyszłość.
Kazanie metropolity krakowskiego wierni uwieńczyli oklaskami.
ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Dopisali pątnicy w strojach regionalnych Trudno oszacować liczbę uczestników skoczowskiego nabożeństwa. Pątnicy przychodzili na Kaplicówkę i przyjeżdżali na rowerach od samego rana. Jednak ostre słońce i upał sprawiły, że większość z nich szuka schronienia w zagajnikach okalających kaplicę św. Jana Sarkandra. Tuż obok stoją pamiątki papieskich wizyt. Pierwszą z nich jest krzyż, w 1983 r. wzniesiony na katowickim lotnisku Muchowiec, na czas papieskiej Mszy św., po wizycie Jana Pawła II umieszczony na Kaplicówce. Zimą krzyż zdemontowano i poddano gruntownej renowacji.
Drugim śladem papieskim jest kamienny głaz z herbem papieskim i tablicą pamiątkową, ustawiony w miejscu ołtarza polowego, na którym Jan Paweł II odprawił Mszę św. 22 maja 1995 r. Tę pamiątkę poświęcił dziesięć lat temu kard. Stanisław Dziwisz, który dziś przewodniczył skoczowskiej modlitwie. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli bp Roman Pindel, bp Piotr Greger, bp senior Tadeusz Rakoczy, abp Wiktor Skworc, biskupi zza południowej granicy oraz pochodzący z diecezji biskupi misyjni.
Przybyłych na Kaplicówkę przywitał ordynariusz bielsko-żywiecki Roman Pindel. Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św., podczas której wygłosił okolicznościowe kazanie. Na zakończenie odprawiono nabożeństwo eucharystyczne z Litanią do św. Jana Pawła II, ułożoną przez kard. Stanisława Dziwisza. Tekst modlitwy odczytał abp Wiktor Skworc.
Warto przeczytać także:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.