Krew św. Pantaleona, przechowywana w specjalnej ampułce w klasztorze Encarnación w Madrycie, przeszła w stan ciekły. Dzieje się tak co roku 27 lipca, w liturgiczne wspomnienie tego męczennika.
Czciciele św. Pantaleona już od wczoraj wypełniają madrycką świątynię. Szacuje się, że odwiedzi ją ponad 10 tys. osób z kraju i zagranicy. Oprócz Eucharystii i czuwania modlitewnego każdy może zobaczyć na specjalnie przygotowanych ekranach, jak skrzepła krew stopniowo przechodzi w stan ciekły. „Jest to proces bardzo wolny, ale 27 lipca krew jest ciekła, dokładnie w dzień męczeństwa św. Pantaleona” – mówi kapelan klasztoru ks. Joaquín Martín Abad. Pantaleon urodził się w Azji Mniejszej w III wieku. Był lekarzem na dworze cesarza Maksymina, który żądał od niego, by wyrzekł się wiary chrześcijańskiej. Kiedy Pantaleon odmówił, cesarz skazał go na śmierć w torturach.
„Wielu lekarzy obserwowało krew, ale nie potrafią wyjaśnić naukowo przyczyny tego zjawiska, które dokonuje się właśnie 27 lipca” – mówi ks. Martín Abad.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.