II Chrześcijański Tydzień Społeczny

"Solidarność dla przyszłości" to hasło II Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego. Od 22 do 24 maja spotkają się w Lublinie przedstawiciele stowarzyszeń, związków zawodowych, fundacji, ruchów, inicjatyw i grup nieformalnych, które czerpiąc inspirację z chrześcijańskiej nauki społecznej, działają na rzecz dobra wspólnego i swoich społeczności lokalnych.

Współorganizatorem Tygodnia jest Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność”. Hasło konferencji „Solidarność dla przyszłości”, jest próbą połączenia podstawowych zasad nauczania społecznego z walką ze światową destabilizacją. Wśród zaproszonych gości są: Marszałek Sejmu RP, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”, oraz Zastępca Sekretarza Generalnego Europejskiego Centrum ds. Pracowniczych. W panelu „Jakiej solidarności potrzebujemy? Solidarne państwo - solidarne społeczeństwo” głos zabierze Sekretarz KK NSZZ „Solidarność” Jacek Rybicki. „II Chrześcijański Tydzień Społeczny nawiązuje do tradycji Sierpnia sprzed 20 lat, kiedy to solidarność przyniosła wolność i nadzieję. Skupiając się wokół przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II chcemy wskazać wyzwania solidarności stojące przed dzisiejszym pokoleniem. Analizując obecną sytuację społeczno-gospodarczą chcemy wskazać, że solidarność jest tym rozwiązaniem, jakie potrzebne jest dzisiaj nam wszystkim” – powiedział Janusz Śniadek, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”. Rocznica Sierpnia sprzed 20 lat, kiedy to słowo „Solidarność” dawało wiarę i siłę w walce o wolność, naturalnie splata się z misją Jana Pawła II - orędownika pokoju. Wydarzenie ma pokazać jego uczestnikom, że prawdy, które dawały społeczeństwu nadzieję i wiarę 20 lat temu nadal są aktualne, a solidarność jest szansą do budowania trwałego ładu społecznego. Jego celem jest także próba odpowiedzi na pytania jak można rozwiązać główne problemy społeczne w Polsce oraz czy kryzys, dotykający różne części życia, stanie się bodźcem do wspólnej walki o lepsze jutro. II Chrześcijański Tydzień Społeczny jest kilkudniowym spotkaniem środowisk chrześcijańsko -społecznych, nawiązującym do licznych podobnych inicjatyw organizowanych w Polsce przed- i powojennej, niemieckich Katolikentagów czy francuskich Tygodni Społecznych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  18°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  wiecej »