Prezydent: Idźmy na wybory

Każdy rząd, by realizować dobre dla kraju zmiany, potrzebuje silnego mandatu społecznego, dlatego idźmy na wybory - powiedział w piątek w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy, będzie dobra dla Polski - dodał.

Prezydent zachęcał do wzięcia udziału w głosowaniu. "Każdy rząd, również ten przyszły, by realizować dobre dla kraju zmiany, potrzebuje silnego mandatu społecznego" - powiedział prezydent. "Dlatego proszę, idźmy na wybory, bo to, czy będziemy żyć zgodnie, budując wspólną, dobrą przyszłość zależy tylko od nas i od naszych decyzji" - dodał.

"Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy, będzie dobra dla Polski. Głęboko wierzę w mądrość i doświadczenie Polaków" - zaznaczył. Wyraził nadzieję, że po wyborach "zapomnimy o tym, co dzieli, a będziemy pamiętać o tym, co nas łączy - o trosce o dobrą przyszłość naszej ojczyzny".

Prezydent zaznaczył, że Polska jest naszym wspólnym domem i jest w nim miejsce dla wszystkich, bez względu na różnice światopoglądowe czy wyznanie. "Musimy dbać o ten dom, by nasza przyszłość była bezpieczna, by każdy z nas żył w Polsce takiej, o jakiej codziennie marzy. Państwie sprawiedliwym, bliskim obywatelom, dbającym o słabych i niebojącym się silnych" - powiedział Duda.

Według prezydenta dziś przed Polską stoi wiele trudnych zadań, zarówno w polityce wewnętrznej, jak i zagranicznej. "Ale jestem głęboko przekonany, że wspólnie i działając zgodnie, we współpracy, jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem" - powiedział.

Andrzej Duda podkreślił, że wybory parlamentarne to jedno z najważniejszych wydarzeń dla demokratycznego państwa. "W nich najpełniej realizuje się idea władzy narodu, który zgodnie z konstytucją, jest władzą zwierzchnią w naszym państwie" - powiedział prezydent.

Jak mówił, wybory są świętem demokracji. "Dlatego gorąco proszę, abyśmy w najbliższą niedzielę wzięli w nich udział, dając tym samym wyraz naszej obywatelskiej postawy" - dodał prezydent Duda. "Nie bez powodu, na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślałem, że Polacy są dumnym narodem i ponad wszystko cenią sobie wolność" - powiedział. Zaznaczył, że manifestacją tej wolności jest również udział w wyborach.

"Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu nad dzisiejszą Polską i naszymi aspiracjami. Nad tym, jaki jest nasz kraj dzisiaj, a jaki chcielibyśmy, aby był w przyszłości" - zaapelował prezydent.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
12°C Czwartek
wieczór
10°C Piątek
noc
9°C Piątek
rano
11°C Piątek
dzień
wiecej »